LSEV: 3 Boyutlu Yazıcıdan Kişiye Özel Araba!

İki firma İtalyan araba parçaları üreten X Electrical Vehicle ve 3 boyutlu yazıcı firması Polymaker, 3 boyutlu baskıdan otomobil üretmek için önemli bir işbirliğine gitmişti. Bu yapılan işbirliğinden sonra 3 boyutlu yazıcıdan basılmış 2 kişilik bir otomobil üretildi. 

Tasarım programları kullanılarak modellenen araç için ilk aşamada özel olarak 3D yazıcılar üretildi. Ardından bu 3D yazıcılar kullanılarak otomobil üretilmiş. Üretilen araç ilk aşama da saatte 70 km hız yapabiliyor ve 150 km’lik bir menzile sahip. Çin’de kurulması planlanan üretim tesisi ile maliyetlerin azaltılması planlanıyor. Ayrıca kurulacak Ar-Ge tesisi ile kişiye özel araçlarda üretileceği açıklandı.

Şuan için 7000 sipariş alındığını belirten şirket, yılda 500 adet aracın üretimini yapacağını açıkladı. Geleneksel arabalarda kullanılan binlerce parça yerine daha az parça ile üretilen bu araç için ilk aşamada 10 bin dolar gibi bir fiyat belirtiliyor. 450 kg ağırlığına sahip araç, ayrıca güvenlik önlemlerine de sahip olacağı açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LSEV: 3 Boyutlu Yazıcıdan Kişiye Özel Araba!

0