Ayarlı Güç Kaynağı Yapımı

Ayarlı Güç Kaynağı Yapımı | Devresi-Malzeme Listesi-Yapılışı

Piyasada Yaklaşık 450-500 lira olan güç kaynağını, Aliexpress ve elimizde olan bazı basit devreler ile nasıl yapılır onu anlatacağız. Bu güç kaynağı 12 Volt 29 ampere kadar desteklemektedir ve güç kaynağına ek olarak usb ile çalışan bütün cihazların kaç volt kaç amper kullandığını ölçebilmek için usb portu bağladık. Böylelikle ilerideki projelerimizde özellikle şarjlı devrelerde kullanacağımız sistemlerin ne kadar enerji harcadığını öğrenerek, ihtiyaca göre pil yada adaptör kullanacağımızı hesaplayabiliriz.

Ayarlı Güç Kaynağı Malzeme Listesi

Alt tarafta malzeme listesini görmektesiniz. Ayrıca projeyi yaparken, ne kadar fiyata aldığımızı da yazdık. Size de bu fiyat listesi yol gösterebilir.

ayarli-guc-kaynagi

ayarli-guc-kaynagi-yapimi

Kendimiz yapmak istediğimizde, piyasa ile kıyasladığımızda ayarlı güç kaynağımızı çok daha ucuza üretebiliyoruz. Bu çalışma ile elektronik projelerinizde, üniversite bitirme tezlerinizde, teknoloji tasarım proje derslerinde yardımcı olacağını da düşünmekteyiz.

Ayarlı Güç Kaynağı Yapım Videosu

Ayarlı güç kaynağınızı alt tarafta yer alan videomuza tıklayarak yapım aşamalarını izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir ⇒ Kablosuz Ses Transferi Projesi Yapımı

İlyas Ergezgin

Bir tekstil firmasında desinatör ve grafik tasarımcı olarak çalışıyorum. Elektronik ile çocukluğumdan beri hobi olarak ilgileniyorum. Amacım teknoloji tasarım dersi alan öğrencilere destek olmak ve piyasada pahalı olan ürünleri daha ucuza yapmayı denemek.

7 thoughts on “Ayarlı Güç Kaynağı Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayarlı Güç Kaynağı Yapımı

7