Bilim İnsanları Dünya’nın İlk Fare Kafası Naklini Gerçekleştirdi

Dünya’nın İlk Fare Kafası Nakli

Dünya’da bilimkurgu filmleri nedense bir gün gerçek oluyor. Bu haber de yine bilim kurgu filmlerindeki gibi bir çalışma gerçekleştirildi. CNS Neuroscience and Therapeutics adlı dergide yer alan bir araştırmada; bilim adamları bir farenin kafasını daha büyük bir fareye naklederek ilk fare kafası naklini gerçekleştirmiş oldular. 

Alt tarafta gerçek bir resmini göreceksiniz. Yabancı haber ajanslarından teyit ettiğimiz bu resim, ameliyattan sonra çekilmiş. Ayrıca 3. bir fare ise kan donörü olarak değerlendirilmiş. Küçük farenin kafası ve ellerinin büyüğe yerleştirilmesindeki amacın, iki kafası bulunan canlılardaki kan akışının yeterli olup, olmadığı konusundaki araştırmalar için olduğu kayıt edildi.

Araştırma İtalyan beyin cerrahı Sergio Canavero ve Çinli öğretim üyesi Xiaoping Ren tarafından yapıldı. İtalyan cerrah daha önce bir açıklama yaparak Dünya’yı yine şaşırtmıştı. Açıklamasında Aralık 2017 tarihinde Hoffman hastası olan Rus vatandaşı üzerinde kafa nakli gerçekleştirmeyi planladığı söylemişti.

Kaynak Habertürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilim İnsanları Dünya’nın İlk Fare Kafası Naklini Gerçekleştirdi

0