Eluvium: Türkiye’nin Yerli Veri Şifreleme Yazılımı

Eluvium: Türkiye’nin Yerli Veri Şifreleme Yazılımı

Ülkemizde geliştirilen yerli veri şifreleme yazılımı Eluvium şifreleme yazılımı askeri standartlarda 256 bit şifreleme yaparak önemli verilerinize erişimi, üçüncü taraflar tarafından düzenlenmesini ve görüntülenmesini engelliyor. 

Veri hırsızlığının önüne geçmek için geliştirilen Eluvium, tamamen yerli bir şifreleme yazılımı olmasıyla beraber özellikle ülke siber güvenliği açısından dışa bağımlılığı ortadan kaldıracak bir uygulama gibi görünmektedir. Eluvium şifreleme yazılımı AES, Serpent, CAST6 ve Twofish gibi güvenilir şifreleme algoritmalarını kullanarak veri güvenliğini sağlayabilmektedir.

Ayrıca kombo şifreleme özelliğini kullanarak dosyalarınızın güvenliğini arttırabilirsiniz. Herhangi bir internet bağlantısına ihtiyaç duymadan şifreleme yapabilme ve dosyaların güvenliğini sağlayabilme özelliğine de sahip olan Eluvium, sahip olduğu dosya koruma modülü hırsızlık gibi durumlarda önlem alabilmenizi sağlıyor.  

Yazılımın kendi içinde bulunan güncelleme eklentisiyle gelen güncellemeleri kolayca yükleyebileceğiniz şekilde tasarlanmış. Ayrıca Disk Wipe özelliği diskinizde silinmiş olan dosyaları geri kurtarma ve veri kurtarma işlemleri gibi durumların önüne geçme şansı veriyor.

Kaynak: Eluvium

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eluvium: Türkiye’nin Yerli Veri Şifreleme Yazılımı

0