Milli Savunma Bakanlığı, Sürekli Çalışacak 1500 İşçi Alımı Yapacak

Milli Savunma Bakanlığının açıklamasına göre Türkiye İş Kurumu ile beraber, Bakanlığa bağlı 17 askeri yerde sürekli işçi kadrosunda çalıştırılmak üzere 1500 işçi alımı yapılacağı açıklandı. Bakanlığın internet sitesinde yer alan ilana göre, kamu kurum ve kuruluşlarına işçi alınmasında uygulanacak usul ve esaslar hakkındaki yönetmelik hükümleri gereğince daimi işçi alınacak.

Adayların 29 Haziran’a kadar İŞKUR aracılığıyla başvuru yapmaları gerekiyor. Alt tarafta iş yerlerini ve başvuru adreslerini görebilirsiniz.

İşçi Alacağı Askeri Yerler

Ankara, İstanbul, İzmir, Konya, Eskişehir, Sakarya, Kayseri, Balıkesir, Niğde, Afyonkarahisar, Çanakkale, Tekirdağ, Hatay, Diyarbakır, Erzurum, Erzincan ve Elazığ’daki fabrikalar ile tersaneler bulunuyor.

İşçi Alımı Meslek Alanları

elektrikçi, boyacı, marangoz, tornacı, elektronikçi, kalıpçı, kaportacı, kaynakçı, demirci, tesviyeci, çarkçı, camcı, presçi, döşemeci, hidrolikçi, lastikçi, teknik ressam, bobinajcı, dökümcü, terzi, aşçı, uçak atış kontrol ve radar bakım ve onarımcısı, uçak hidrolik fren ve iniş takımları bakım ve onarımcısı, iş makineleri onarımcısı, tank makinisti, inşaatçı, iskeleci, kaptan ve gemi adamı bulunuyor.

İlanın başvuru koşulları;

  • 2016 KPSS sınavına girmiş olma,
  • Lise mezunları için P94 puan türünden en az 60 puan alma şartı aranıyor.

Ayrıca adayların belirtilen diğer şartların dışında Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmaması, terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkan ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmaları gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: ASELSAN Tufan: Elektromanyetik Top Sistemi

Gerçekleştirilecek sınavdan sonra başarılı olan adaylardan “işe alınacağı meslek kolunda” istihdamında sakınca bulunmadığına dair SGK tarafından yetkilendirilmiş olan sağlık kuruluşlarından temin edilecek “çalıştırılacağı meslek kolunda çalışmasında sakınca bulunmadığına dair sağlık raporu” istenecek.

Her aday İŞKUR’un internet sitesinde www.iskur.gov.tr yayımlanan listede bir iş yeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecek. Başvurularda kişilerin nüfuslarında kayıtlı oldukları “Adres Kayıt Sistemi”ndeki adresleri dikkate alınacak. İŞKUR’un ilan edeceği nihai listede yer alan adaylar sözlü sınavda adayların mesleki bilgi ve becerisinin ölçülmesi maksadıyla uygulama yapılacak. 

Sınavların 100 puan üzerinden değerlendirileceği belirtilen ilanda, KPSS puanının yüzde 70’i, sözlü ve uygulamalı puanın yüzde 30’u alınmak suretiyle başarı sırasının belirleneceği kaydedildi. İŞKUR tarafından sınav için seçilen adayların istenilen bilgi ve belgeleri kontrolü maksadıyla sınava girecekleri iş yerine götürmeleri istenilirken, sınav tarihleri ve diğer bilgilendirme işlemlerinin Milli Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden (www.msb.gov.tr) ilan edileceği, bu nedenle adayların başvuru sürecini buradan takip etmeleri istenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Milli Savunma Bakanlığı, Sürekli Çalışacak 1500 İşçi Alımı Yapacak

0