Öğretmenler İçin Mobil ve Web Uygulamaları

Bu yazımızda öğretmenlerimizin kullanabilecekleri uygulamaları açıkladık. Bu uygulamalar kopya çekeni yakalama, optik sınavları pratik şekilde okuma, öğrencilerin çizgi karakterle yazılar yazması, ödevlerin anlık olarak paylaşıp geri bildirim alınabilen ilginç uygulamalardan oluşur.

Zip Grade

Optik olarak sınav kağıtlarını okuyan öğretmenlere kolaylık sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulama ile cevap anahtarını uygulamaya girerek, tek tek optik kağıtları okumak yerine onların üzerine telefonu tutarak kaç doğru kaç yanlış direk görebilirler.

Adresi: Buraya tıklayınız

Plagscan

Bu öğrenciler için biraz kötü olacak bir uygulama. Çünkü öğretmenler bu uygulama ile, öğrencinin bir yerlerden kopya çekerek mi yazmış yoksa, kendisi mi yazmış görebileceği bir uygulamadır.

Adresi: Buraya tıklayınız

ogretmen-uygulamalari

Edmodo

Burada öğretmenler, öğrencilerini ve ailelerini ekleyerek bir nevi öğretmen-öğrenci veya öğretmen-öğrenci-aile fertlerinden oluşan bir sosyal medya kurmuş olurlar. Böylelikle öğretmenler öğrencilerine ödevleri, hatırlatmaları vb. daha hızlı ve çevrimiçi olarak verebilir. Uygulama, Türkçe olarak yer almaktadır.

Adresi: Buraya tıklayınız

Formative

Öğretmenlerin öğrencilere diledikleri zamanlarda, örneğin tatillerde vb. ödev verebilecekleri bir uygulamadır. Öğretmen ödevi bu platformda paylaşır ardından öğrenciler girerek ödevlerini yapabilirler. Bu uygulamanın özelliği ise, yapılan ödevleri öğretmenin anlık takip edebilmesidir. Böylelikle yapılan yanlışları, ilerlemeleri öğretmen görebilir.

Adresi: Buraya tıklayınız

Storyboard That

Özellikle İngilizce olarak, öğrencilerin çizgi karakterlerle süslenmiş kendi tarihlerini yazmalarını sağlayan bir uygulamadır. Çizgi karakterlerin olması öğrencilerin isteklerini artırabilecek ayrıca İngilizce ve Tarih konularını sevdirmeye yarayacaktır.

Adresi: Buraya tıklayınız

Ders Kazanımları

Ders Kazanımları programı, yıllık plan uygulamasını basit hale getirmiş bir sistemdir. Sadece sınıf ve ders seçerek, kazanımları listeleyebilirsiniz. Ders Kazanımları uygulaması son kaldığınız haftayı hafızasında tutarak, bir sonraki girişinizde sizi o haftaya götürür. Böylelikle hangi derste, hangi haftada kaldığınızı hatırlamanıza gerek kalmaz.

Adresi: Buraya tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öğretmenler İçin Mobil ve Web Uygulamaları

0