ASELSAN, Elektronik Kart Tasarımıyla Dünya İkincisi Oldu!

Türkiye savunma alanına yaptığı yatırımların meyvesini alıyor. Savunma alanında en önemli kurumun başında gelen Aselsan içinde barındırdığı birbirinden yetenekli mühendisleriyle bir başarıya daha imza attı. Elektronik kart tasarımının en prestijli yarışmasında alt taraftaki resimde göreceğiniz kart tasarımıyla ikincilik ödülü kazandı.

Yarışmayı Mentor Graphics düzenliyor ve bu yarışma baskı devre kartı (Printed Circuit Board-PCB) teknolojisi konusunda düzenlediği prestijli bir yarışma olarak biliniyor. Dünya’nın her yerinden katılan firmalar yaptıkları elektronik kartları burada yarıştırıyor. Uzman ve dünya çapında tanınan jürilerin oylarıyla kazananların belirlendiği yarışmada kartlar; boyut, kat sayısı, hatlar arası mesafe, delik ve sinyal sayısı, yüksek hızlı sinyaller vb. özelliklere göre değerlendiriliyor.

Değerlendirme sonucunda Mentor Graphics Xpedition Enterprise ürünü ile yapılan Yüksek Başarımlı Çok İşlemcili Bilgisayar Kartı ile yarışmaya katılan ASELSAN, “Bilgisayar ve Hafıza Sistemleri” kategorisinde Dünya’da ikincilik ödülünün sahibi oldu. Yüksek Başarımlı Çok İşlemcili Bilgisayar Kartı, yüksek hızlı işaret iletimi, yüksek akımlı ve verimli güç dağıtımı, bileşen sayısı ve kart büyüklüğü ile ön plana çıktı. Yarışmanın birincisi İsrailli bir firma olurken, Aselsan’ın başarısı hepimizi gururlandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASELSAN, Elektronik Kart Tasarımıyla Dünya İkincisi Oldu!

0