BTK Genç Hacker Ordusu Kuracak

BTK Genç Hacker Ordusu Kuracak

Bilindiği üzere ülkemize yapılan hacker saldırıları son dönemlerde üst seviyeye çıktı. Bunu önlemek ve yetişmiş eleman gücünü sağlamak amacıyla Bilişim Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) harekete geçti. Ekibe girecek genç hacker’lara ise 6-10 bin lira maaş verilmesi öngörülüyor. Ülkenin siber güvenliğini sağlamak amacıyla Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve Eylem Planını hazırlayan hükümet bu sefer beyaz hacker dediğimiz genç dahilerin peşine düştü. Bu kapsamda BTK tarafından yapılacak alımlarda, adaylar test edilecekler. 

1 Yılda 90 Milyon Siber Saldırıya Mağruz Kaldık!

Türkiye’nin son 1 yılda 90 milyon siber saldırıya mağruz kaldığı, 15 temmuz sonrasında bu saldırıların 2.5 kat arttığı, sistemi ele geçirilmiş bilgisayar oranında dünya 4.sü olduğumuz düşünülüğünde FETÖ-PKK/PYD-IŞİD ve diğer tehditlere karşı siber mücadelede bu birimin katkısının olacağı düşünülmektedir. 

turk2

7/24 Çalışma Sistemi

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan açıklamasında; “Bizim sabah 8, akşam 5 aralığında siber saldırılarla mücadele etmek gibi bir çalışma yöntemimiz yok. O nedenle bizle çalışacak arkadaşlar 7 gün 24 saat çalışmayı göze almalılar” ifadesini kullandı ve bu gençlerin süratle alınarak istihdam edileceğini aktardı.

Kaynak: Habertürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BTK Genç Hacker Ordusu Kuracak

0