Hedefi Işık Hızıyla Vuran Lazer Silahı Geliştirildi. 1 Atışı 1 Dolar!

Savunma teknolojisi kadar belki de hiçbir teknoloji bu kadar hızla gelişmiyor. Günümüzde kullandığımız çoğu akıllı cihaz, aslında eskiden askeri amaçla üretilmiş olabiliyor. CNN’in verdiği habere göre, gazeteciler bir savaş gemisinde iken Amerikalılar gökyüzünde yer alan insansız bir aracı ışık hızıyla vurdu.

LaWS adı verilen lazer silahı, kıtalararası balistik füzelerden 50 bin kat daha hızlı olarak hedefi vurabiliyor. Basra Körfezi’ndeki bir savaş gemisinden ateşledikleri lazer, insansız hava aracını saniyeler içinde yakarak düşürdü. Çok hızlı hareket ettiği içinde rüzgar, mesafe vb. durumlardan etkilenmediği açıklandı.

Yüzbaşı Christopher Wells lazer silahını “Bir mermiden çok daha kesin, diğer silah sistemleri gibi değil. LaWS çok yönlü bir silah ve her türlü hedefe karşı kullanılabilir” sözleriyle anlattı. 40 milyon dolar değerinde olan bu lazer silahı, sadece elektrikle çalışıyor ve bir atışının maliyeti ise 1 dolar olarak belirtildi.

-----------------------------------

Teknoloji Projeleri'nin Desteğine İhtiyacı Var

Teknoloji Projeleri, %100 okur destekli bir bilim, teknoloji ve teknik bilgi platformudur.

Ülkemizdeki bilimsel çalışma ve teknik bilgi açığını kapatmak için giriştiğimiz bu yolda yazılarımızı özenli bir şekilde hazırlıyor, siz değerli takipçilerimiz ile ücretsiz olarak paylaşıyoruz. Kazanç imkanlarımız kısıtlı olduğu için sizlerden destek istiyoruz. Bize destek olmak isterseniz, destek sayfamıza ulaşmak için BURAYA tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hedefi Işık Hızıyla Vuran Lazer Silahı Geliştirildi. 1 Atışı 1 Dolar!

0