HEZARFEN Paraşüt Simülatörü: Yerli Simülatör

HEZARFEN Paraşüt Simülatörü

Ülkemizde özellikle savunma şirketlerimiz büyük atılımlar yapıyor. Bu şirketlerden birisi olan HAVELSAN’ın yüzde yüz yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği ürünü HEZARFEN Paraşüt Simülatörü, hem askeri hem de sivil alanda kullanıma uygun bir şekilde hazırlanmış. Atlayıştan, paraşüt açılışı ve hedeflenen noktaya inişe kadar gerçek bir eğitimde yaşanabilecek olası senaryoların ve tüm acil durumların, eğitmen eşliğinde sıklıkla, risksiz deneyimlenebilmesini ve raporlanmasını sağlar.

HEZARFEN Paraşüt Simülatörü Özellikleri

HEZARFEN Paraşüt Simülatörü; gerçek atlayış sayısını bireysel ve grup atlayışı seçenekleriyle azaltarak, farklı coğrafya ve hava şartlarında gece ya da gündüz eğitim verilebilmesini ve zamandan tasarruf edilmesine imkan verir. Bu sayede daha düşük maliyetle yüksek performansı bir arada sunar. Paraşüt Simülatörü kullanıcıların kısa sürede, tekrarlanabilir ve güvenli bir ortamda eğitim, planlama ve göreve hazırlık seviyesini artıran maliyet etkin bir çözümdür. 

Önerilen Yazı: Havelsan, GPS Koruma Sistemi: Konumbul’u Geliştirdi!

Paraşüt simülatörü, atlayıştan, paraşüt açılışı ve hedeflenen noktaya inişe kadar gerçek bir eğitimde yaşanabilecek senaryoların ve acil durumların eğitmen eşliğinde deneyimlenebilmesine, eğitim sonunda ise performans izleme ve raporlama gibi özellikleri ile eğitimin değerlendirilmesine olanak sağlar. 

Sistem, hayati yeteneklerin geniş çaplı hava koşulları, acil durumlar ve değişken rüzgar şartları altında gerçek zamanlı şekilde geliştirilmesine olanak verir. Yüksek çözünürlüklü veri tabanı ve sanal gerçeklik kullanılarak göreve hazırlık sağlar ve kullanıcının gerçek performansını artırmayı hedefler.

  • Güvenli ve kontrollü bir ortamda eğitim imkânı
  • Personelin güvenlik farkındalığını en üst düzeye çıkarır
  • Eğitime katılan personelin sürekli takibi ve değerlendirilmesi
  • Kaza analizlerinin daha efektif yapılması
  • Uygulamalı eğitim eksikliklerinin giderilmesi
  • Değişen koşullar ve yeni durumlara karşı eğitimlerin tekrar edilebilmesi

Hali hazırda HEZARFEN paraşüt simülatörü, TSK Kayseri 1. Komando Tugayı’nda askeri personelin eğitim ihtiyacını karşılamak üzere kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEZARFEN Paraşüt Simülatörü: Yerli Simülatör

0