Kale Arge ile İngiliz Devi Rolls Royce Ortak Şirket Kuruyor

Kale Arge ile İngiliz Devi Rolls Royce Ortak Şirket Kuruyor

2013 yılında Kale Grubuna ait olarak araştırma ve geliştirme çalışmaları için kurulan ve savunma alanında çalışmalara hız veren Kale Arge, yüzde 51’i Kale Grubu, yüzde 49’u Rolls-Royce’da olacak şekilde bir ortak şirket kurulacak.

Böylelikle Kale Arge, Türkiye’nin savaş uçağı projesi Milli Muharip Uçağı’nın kısaltma adıyla TF-X’in de içinde bulunduğu milli uçaklar için, uçak motoru geliştirecek. 2023 yılı itibarıyla F-16’nın yerini almaya başlayacak Milli Muharip Uçağı, çift motoru, kanadındaki Türk bayrağı logosu ve tasarımıyla dikkat çekiyor.

TAI, Milli Muharip Uçağı’na ait detaylı bilgileri Mayıs ayında gerçekleşecek olan IDEF 2017 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda gösterecek. TSK ihtiyaçları kapsamında, teknolojik yönden bağımsız bir hava gücü olma yolunda çok önemli bir adım olan TF-X benzetimli maketi ile ilk kez TUSAŞ standında katılımcılarla buluşacak.

-----------------------------------

Teknoloji Projeleri'nin Desteğine İhtiyacı Var

Teknoloji Projeleri, %100 okur destekli bir bilim, teknoloji ve teknik bilgi platformudur.

Ülkemizdeki bilimsel çalışma ve teknik bilgi açığını kapatmak için giriştiğimiz bu yolda yazılarımızı özenli bir şekilde hazırlıyor, siz değerli takipçilerimiz ile ücretsiz olarak paylaşıyoruz. Kazanç imkanlarımız kısıtlı olduğu için sizlerden destek istiyoruz. Bize destek olmak isterseniz, destek sayfamıza ulaşmak için BURAYA tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kale Arge ile İngiliz Devi Rolls Royce Ortak Şirket Kuruyor

0