TSK’ya 3 Yeni Milli Silah Geliyor

TSK’ya 3 Yeni Milli Silah Geliyor

MKEK Silah fabrikası Ar-Ge müdürü Selim İyiiş’in açıklamalarına göre Türk mühendisleri ve işçileri tarafından yeni geliştirilen milli tüfeklerimizden MPT-55 piyade tüfeği ile KNT-76 keskin nişancı tüfeğinin seri üretimine bu yıl, modern makinalı tüfeğin ise seri üretimine gelecek yılın sonunda geçilmesi bekleniyor. Bu 3 yeni milli silahı alt tarafta tanıttık;

MPT-55

5,56×45 milimetre kalibreli tüfeğin “karabin” tipi kısa ve uzun modelleri bulunmakta.

Kısa model;

Dakikada 756 atım sayısına kadar çıkabilen tüfek 2900 gr ağırlığında ve teleskopik ayarlanabilir dipçiği sahiptir. Bu özelliklerin yanı sıra 400m’ye kadar etkili atış yapabilmektedir. Özellikle meskun mahal çatışmalarda komando birliklerinin kullanabileceği etkili bir silahtır.

2166646b76668dca41f315cdd16ddbf4_k

Uzun Model;

3200 gr ağırlığındaki silah kompozit plastik şarjörlü ve üzerine her türlü optik sistemin takılabileceği üniversal pikatini ray sistemine sahiptir. Etkili, hafif ve tutukluk yapmayan bir silahtır. Tasarım doğrulamaları gerçekleştirilmiş olup ürün ürün kalifikasyonları gerçekleştirilecektir.

İkinci yerli silah olan KNT-76 özellikleri için “Yazının Devamı” kısmından 2. sekmeye tıklayabilirsiniz;

One thought on “TSK’ya 3 Yeni Milli Silah Geliyor

  • 27 Nisan 2018 tarihinde, saat 22:36
    Permalink

    çok güzel faydalı bilgiler olan bir içerik, yeni model askeri silahların ülkemizde üretildiğini görmek milletimize gerçekten gurur veriyor.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TSK’ya 3 Yeni Milli Silah Geliyor

1