Bisiklet Yedek Parça Hizmeti: Dokuyucu Motor

Bisiklet en kolay ve en masrafsız ulaşım araçlarının başında gelmektedir. İlk icadından bu yana bisikletin modası hiç geçmemiştir. Her evde mutlaka küçük büyük bir bisiklet vardır. Çocuklar gençler ve yetişkinler için çeşitli modelleri bulunmaktadır. Bisikletler, özellikle Avrupa’da arabaların yerlerine geçmiş bir ulaşım aracı olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizde de ilerleyen zamanlarda, bu yöne bir eğilim olacağı raporlarda belirtilmektedir.

Bisikletler için önemli kavramlardan birisi de bisikletlerin bakımı ve yedek parçalarının teminidir. Ülkemizde bisiklet konusunda ilerlemektedir. Türkiye’nin en büyük yedek parça ve aksesuar mağazasını kuran Dokuyucu Motor, bisiklet kullananlar için tavsiyeler de bulundu.

Bisikletler arıza yaptığında hemen bir tamirciye gidilir ve gerekli bakımları yapılır, eskiyen parçaları da değiştirilir. Bu şekilde bir bisikleti uzun yıllar kullanmak mümkündür. Her sektörde olduğu gibi Bisiklet Yedek Parçaları sektöründe de maalesef çakma denilen taklit yedek parçalar bulunmaktadır. Tavsiyemiz sırf daha ucuz diyerek bu taklitleri seçmemenizdir. Orijinal Bisiklet Yedek Parça kullanmakta ısrar etmenizdir. Yoksa bisikletinizin değerini siz düşürmüş olursunuz ve seyahat esnasında da her an taklit yedek parçanın kırılması, yerinden çıkması gibi olaylara maruz kalma korkusu yaşamamış olursunuz.

Bisiklet Yedek Parça ve Aksesuarları

Bisiklet sektöründe birçok bisiklet markası bulunmaktadır. Farklı boyutlarda ve vites seçeneklerine sahiptir. Ayrıca aksesuar olarak da birçok çeşidi bulunmaktadır.  Bisiklet Yedek Parça adı altında satılan parçalar ise şunlardır. Vites Grubu, Rubleler, Fren, Orta Mil, Yatak Takımı, Göbek, Mil, Bilya,  Ayna kol, İç – Dış Teller, Jantlar,  Jant Telleri, Pedal, Maşa, Furç Takımı,  Zincir, Pompa, Park Ayakları, Bisiklet Aksesuar, Kilit, Seleler, Çamurluk, Ön – Arka Sepetler, Gidon, Boğazlar, Kadro, Parça ve El Takımlarıdır. Aksesuar olarak kullanılan parçaların pek çok renk ve tarz seçenekleri de mevuttur.

Aksesuar olarak da orijinal parçalar seçmek en akıllıca seçimdir. Ucuz diye alınan ön arka sepetlere erkenden eğrilikler, çatlamalar ya da kırılmalar oluşmakta ve tekrardan satın alınma işlemine gitmek zorunda kalınmaktadır. Bu da normalden daha fazla masrafa neden olur. Seyahatin rahat sürüşlü olması için tekelerdeki hava basıncı büyük önem taşır. Bu nedenle bisiklet kullanıcıların sürekli bisikletlerinde bir pompa taşımaları hayatlarını kolaylaştıracaktır.

Dokuyucu ile Yedek Parça Sıkıntısına Son!

Dokuyucu Motor Türkiye genelinde motosiklet, bisiklet satışı ve yedek parça satışı yaparak ihtiyaç duyduğunuz tüm ekipmanı kargo ile kapınıza kadar getiriyor dokuyucu internet sitesi için bağlantıyı kullanarak siteye giriş yapabilir ve ürün yelpazesini inceleyebilirsiniz.

Karanlıkta bisikletlerin daha kolay fark edilebilmeleri için bisiklet lambası çok önemlidir. Ayrıca Bisiklet Yedek Parça denilince herhangi bir lastik patlamalarında tamir için lastik tamir yama setinin de bulunması gerekmektedir. Bazı malzemelerinizi taşıyabilmeniz için bisiklet sele altı çantalar da mevcuttur ve bunların su geçirmez olanlarını seçmeniz önerilir. Dilerseniz bu çantaların arkada bulunan bagaj yerine göre de su geçirmez çantaları mevcuttur. Uzun ya da kısa yola gitmeniz fark etmez, aynı motosikletlerde olduğu gibi sağ sol dikiz aynaları da hayati önem taşıyan aksesuarlardandır.

Bisiklete binerken güvenliğinize de önem vermeniz şarttır. Bunun için dizlik ve kask gibi aksesuarları mutlaka kullanmaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Birçok ciddi yaralanmalar bu tarz güvenlik arttırıcı aksesuarlar olmamasından dolayı yaşanmaktadır. Bisikletlerinizin uzun süreli ve rahat kullanımı için gerekli bakımlarını yapmalı ya da yaptırmalısınız. Frenlerin sağlamlığı, zincirlerin yağlanması, tekerleklerin havası rahat bir sürüş için çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bisiklet Yedek Parça Hizmeti: Dokuyucu Motor

0