Günümüzde Su Kaçağı Tespiti

Bu yazımızda Çözüm Merkezi‘nin katkılarıyla su kaçağı tespiti hakkında bilgiler vereceğiz. Herkesin başına su kaçağı problemi gelebilir ve eğer kısa süre içerisinde önlem alınmazsa evinize, eşyalarınıza, koşularınızın evi ile eşyalarına, kendinizin, ailenizin ve hatta komşularınızın sağlığına zarar verebilirsiniz.

Günümüzde su kaçağı tespiti teknolojik aletlerle kısa süre içerisinde kesin ve garantili olarak yapılmaktadır. Metrelerce uzaklıktan en küçük su sızıntısını bile bulan bu teknolojik aletler akustik ses dinleme cihazı ve termal kameralardır. Birçok su tesisat firması konusunda yetişmiş, bu aletleri kusursuz kullanılabilen elemanlarla teknolojik cihazlarla hizmet vermekte ve 30 dakika gibi kısa sürede su kaçağını bulup 1 saatte sorunu çözmektedir.

İstanbul Su Kaçağı Bulma

Teknolojik su kaçağı tespiti öncesi, su sızıntısının olduğu yer gözle tespit edilip, zemin ya da duvar kırılarak boruya bakılması ile yapılmaktaydı. Su sızıntısı, beton içerisinde kendisine yol bulduğu zaman su kaçağının olduğu yerden değilde başka yerden kendini gösterebilmekte bu durumda kırma işlemi kaçak bulunana kadar devam etmekteydi. Bu eski sistemle hem çok fazla zaman hem de ciddi maddi zarar etmenize neden olabilir. Babadan kalma tabir edilen bu deneme yanılma sistemini hala kullanan tesisatçılar mevcut olup, bu riskleri göze almak istemeyenlerin dikkat etmesi gerekmektedir. Ancak termal kamera ve akustik ses dinleme cihazı ile su kaçağı tespiti yapan firmalar gittikçe çoğalmıştır ve bu firmaların iletişim adreslerini internetten bulabilirsiniz.

Su kaçakları evinizin boyasına zarar verebileceği gibi, rutubet oluşturarak eşyalarınıza da zarar verebilir. Temiz su tesisatları evlerde bağımsız olarak değiştirilirler, pis su atıkları ise çok katlı binalarda tüm dairelerde birbirine bağımlıdır. Pis su tesisatların da oluşabilecek su kaçağı sizin ya da komşunuzun evine zarar verebileceği gibi sizin, ailenizin ve komşularınızın sağlığına da zarar verebilir. Su kaçakları komşularınızın evine zarar verirse, verilen zararı telefi etmek zorunda kalırsınız. Su sızıntısı herkesin başına gelebilir ve önemli olan bu sorun büyümeden halletmek için görüntülü su kaçağı bulma teknolojik aletler kullanan tesisat firmaları tercih edilirse, 30 dakika içerisinde su kaçağı tespiti yapar ve kısa sürede sorun çözülerek zamandan kazanılır ve az bir ücretle kurtulmuş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günümüzde Su Kaçağı Tespiti

0