Yönetmeliğe Uygun Eczane Tabelası Baskı Hizmetinde Sizleri Bekliyor

Eczanelerin daha kolay bulunabilmesi ve diğer firmalardan ayırt edilebilmesi için kırmızı ve beyaz renklerde oluşturulan tabelalara eczane tabelası denilir. Yasalar gereği tek tip eczane tabelası zorunlu hale getirilmiştir. Bu zorunluluğun nedenleri haksız rekabetin önüne geçilmesi ve görsel kirliliğin önlenebilmesi amaçlanmıştır. Bu standart eczane tabelası sayesinde nöbetçi eczaneler daha kolay fark edilir hale gelmiştir.

Baskı hizmeti olarak eczane tabelası üretiminde yönetmeliğe uygun imalat yapmaktayız. 201 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından Resmi Gazetede’de yayımlanan bildiri ile standardı belirlenmiş ve yürürlüğe girmiştir.

Hastaların eczanelere erişiminde kolaylık sağlanması amaç edinilmiştir. Farklı boyutlardaki eczane tabelaları görüntü kirliğine neden olduğu gerekçesi ile tek tip tabela yönetmeliği oluşturulmuştur. Sizlerde eczaneniz için bir tabela yaptırmayı düşünüyorsanız yönetmeliğe uygun eczane tabela imalatı yapan firmamızdan fiyatlar ve detaylar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Eczane Tabela Standartları Nasıl Olmalıdır?

Eczane tabelaların ışıklı yada ışıksız olması tamamen eczanenin inisiyatifine bırakılmış bir durumdur. Işıklı eczane tabelası tercih edilmesi durumunda sadece Eczane yazısı kısmında led aydınlatma kullanıma izin vardır. Eczane isminde hiç bir şekilde aydınlatma kullanılamaz.Yönetmelik eczane harflerinin kırmızı pleksi vakumdan yapılmasını da zorunlu kılmaktadır.

Eczane tabela ölçüleri;

  • 400*70 cm
  • 500*70 cm
  • 600*70 cm
  • 700*70 cm
  • 800*70 cm
  • 900*70 cm
  • 1000*70 cm

Eczane tabelaları ölçülerine ve kullanılacak aydınlatmaya göre değişen fiyatlara sahiptir. Eczane tabelalarında en uygun fiyat garantisine Baskı Hizmeti firmamızdan ulaşabilirsiniz. Eczane tabelası çeşitleri iki adettir. İlki ön cephede kullanılan ve üzerine eczane yazısı ve sadece eczanenin adının yazdığı zemin eczane tabelasıdır.

İkincisi ise görünür bir şekilde kullanılacak olan üzerinde sadece ‘e’ harfinin yer aldığı kutu harf eczane tabelasıdır. Eczane tabelası yönetmeliğinde tüm tabela çeşitlerinin ölçüleri ve standartları belirlenmiştir. İhtiyacınız olan eczane tabelası hizmetini Baskı Hizmeti firmamızın deneyimli ekibi ile belirleyerek yönetmeliğe uygun şekilde yaptırabilirsiniz. Eczane tabelası çeşitleri için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yönetmeliğe Uygun Eczane Tabelası Baskı Hizmetinde Sizleri Bekliyor

0