iPhone Zil Sesi Nasıl Yapılır? iPhone Zil Sesi Nasıl Yüklenir?

Bu yazımızda iPhone zil sesi yapımı ve yükleme işlemini açıklayacağız. iPhone, iPad gibi cihazlar kullananlar bilirler. Apple ürünlerinde bazı şeyleri yapmak o kadar da kolay değildir. Örneğin iPhone’unuza zil sesi yüklemek istiyorsunuz. Android olsa bununla ilgili yüzlerce uygulama var. Aralarından birini seçip zil sesi yüklemesini kolayca yapabilirsiniz. Peki ya iPhone’da bu işlemler nasıl yapılıyor? iPhone’da nasıl zil sesi yükleyebilirsiniz?

Hiç merak ettiniz mi? Neden iPhone kullananların zil sesleri hep standart? İşte bunun sebebi iPhone cihazlara zil sesi yükleme işini herkesin yapamaması. Aslında zor değil. AppleUzmani.net, iPhone ve iPad başta olmak üzere, konusunda tüm Apple faunası hakkında oldukça dolu bir site olarak bizlere yardım etti. Bu yazıda da oradan öğrendiğimiz iPhone zil sesi yükleme yöntemini paylaşmak istedik.

iPhone’lara Zil Sesi Nasıl Yapılır?

Arkadaşlar kısa kısa ve adım adım anlatacağım. Yapamayanlar için de aşağıya kaynak siteyi ekleyeceğim. Bu sayede oradan da yararlanabileceksiniz.

1- Öncelikle zil sesi oluşturacağımız bir mp3 dosyasına ihtiyacımız var.  Zil sesi 40 sn sürecek. Bu yüzden 40 sn’sini güzel bulduğunuz herhangi bir mp3 dosyası işimizi görecek.

2- Zil sesi olmasını istediğimiz mp3 dosyasını bulduk. Şimdi bunu iPhone zil sesi için kullanılabilir bir hale getirmemiz lazım. Bu işlem için melofania.com  sitesine giderek mp3 dosyamızı oraya yüklüyoruz. O dosyayı 40 sn’lik .m4r dosyasına çevirip, tekrar bilgisayarımıza indiriyoruz.

iPhone’a Zil Sesi Nasıl Yüklenir?

1- Daha sonra bilgisayarımıza Copytrans adında bir program yüklüyoruz. Bu program ile birlikte  birçok faydalı modül geliyor. Bir tanesi de zil sesi ayarlamızı sağlıyor.

2- Copytrans programını açtıktan sonra gelen ana ekrandan Copytrans Manager uygulamasını çalıştırıyoruz. Bu işlemi yaparken iTunes kapalı olmalı.

3- Gelen ekranda şarkılar listelenmiş oluyor. Bunların üzerine hazırladığımız m4r uzantılı iphone zil sesi dosyasını sürükle-bırak yapıyoruz.

4- Sol üstte melodiler kısmı var. Orada zil sesini görebilirisiniz.

5- Sol üstte bulunan “Güncelle” butonuna basarak, işlemi bitirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPhone Zil Sesi Nasıl Yapılır? iPhone Zil Sesi Nasıl Yüklenir?

0