20 Liraya Alınan Domain 295 Bin Dolara Satıldı

Teknoloji bazı insanların hayatlarını maddi olarak çok fazla değiştirebiliyor. Oturduğumuz yerden aldığımız ucuz şeyleri, çok yüksek değerlerde satabiliyoruz. Özellikle kısa ve yaygın kelime içeren domainler ucuz fiyata alınarak yabancı ülkelerde çok yüksek fiyatlara satılıyor. Bu haberimiz ise ülkemizden geldi. Türkiye’de 20 liraya alınan popüler bir domai adı, 295 bin dolara satıldığı açıklandı.

Özellikle tatil, eğlence ve şirket isimleri çok yüksek fiyatlarla alıcılar buluyor. Tabi böyle kelimeleri bulmak artık iyice zorlaştı. Gerek programlarla aratılması, gerekse eskiden alınmasıyla yeni ortaya çıkan popüler isimler üzerinden alımlar gerçekleşiyor ve şartlar uygunlaştığında yüksek meblağlara satılıyor.

Türkiye’de Tatil.Net isimli domain, isminin güçlü olması ve kısa bir kelimeyle tatili ifade etmesiyle kurban bayramından önce 295 bin dolara satılmış. Domaini kim neden aldı bilinmiyor. Domainin Türkiye’de daha önce 500 bin TL değerinde satılan bir şirket domainin isminden daha fazla olduğu da görülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 Liraya Alınan Domain 295 Bin Dolara Satıldı

0