55 Yaşındaki Galip Amca Eski Tornasıyla Yatların Çıpalarını Yapıyor

Ülkemizde çalışmalar yapan her yaştan insanımızı tanıtmak bizi çok mutlu ediyor. Onlardan birisi de Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan 55 yaşındaki Galip Çırakoğlu. Aynen soyadı gibi babasının çırağı olarak 15 yaşında başladığı demircilik mesleğini öyle ileri götürmüş ki, şuan lüks yatlar çıpalarını Galip amcaya hazırlatıyor.

Bodrum’da küçük bir atölye de tekne ve yatların çıpalarını üreten Galip Amca, 10 ila 400 kilogramlık çıpaları sahip olduğu 1958 eski model torna tezgahlarıyla işleyerek üretiyor. Çıpaların kalitesi, teknelerin sigortası olduğunu belirterek tekne sahiplerine çıpa kalitelerine dikkat etmelerini tavsiye ediyor.

Tekne çıpası ve balık vinci üretmek için araştırmalar yaptığını belirten Çırakoğlu, şöyle konuştu:

“Kendimi günden güne geliştirdim. Beni, İzmir, İskenderun ve Hatay’a kadar, birçok kişi tanır. Her tekne üzerinde emeğim vardır. Adım ‘Çıpacı Galip Usta’ oldu. Gece saatlerinde bile bazen telefon çalar ve insanlar destek ister. Onlara da yardımcı olurum. Yaptığım işin halen arkasındayım. Müşterim memnun olmazsa ‘Getirip şikayetinizi söyleyin, çıpayı iki katına geri alırım’ derim. Ama bugüne kadar böyle bir şeyle karşılaşmadım. Yaptığım işten de kalitesinden de eminim. Çünkü çıpa teknenin sigortasıdır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

55 Yaşındaki Galip Amca Eski Tornasıyla Yatların Çıpalarını Yapıyor

0