Ağır ve Zorlu İşlerde Yardımcı Dış İskelet: Hyundai Giyilebilir Robot

Güney Koreli teknoloji firması Hyundai, özellikle Amerika ve Avrupa’da güvenilir fiyata güvenilir arabaları sloganından sonra robotlara da el attı. İngilizce olarak Exoskeletons Türkçe olarak robotik dış iskelet çalışmasıyla insanlara zorlu ve ağır işlerde yardımcı olacak çalışmasını tanıttı.

Resmi sitesinden bilgi veren Hyundai yetkilileri, yeni dış iskeleti tasarlarken mühendisleri Marvel kahramanlarından esinlendiklerini dile getiriyor. Robotik dış iskelet, içinde barındırdığı yazılım ve dışında barındırdığı sensörler ve elektronik birimlerle üstüne giyen insanın isteklerini yapacak şekilde tasarlanmış. Örneğin resimde gördüğünüz gibi ağır bir kapıyı, bir insan dış iskeletle beraber rahatlıkla kaldırıp taşıyabiliyor.

hyundai-iron-man-robot

Önerilen Yazı » ASELSAN’dan Askerler İçin Dış İskelet Robotu

Yetkililer yaptıkları bu ürüne giyilebilir robot olarak tanımlıyorlar. Ürünün ne zaman çıkacağı ise söylenmedi. Yetkililer bu giyilebilir robot ile özellikle sanayi ve otomotiv alanında çalışan ve ağır yüklerle fiziksel temasa giren çalışanlar için kolaylıklar sağlayacağını dile getiriyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ağır ve Zorlu İşlerde Yardımcı Dış İskelet: Hyundai Giyilebilir Robot

0