“Antivirüs Şirketi Kaspersky Rus Ajanı”

“Antivirüs Şirketi Kaspersky Rus Ajanı”

Belki de şuan evinizde, iş yerinizde kullandığınız ünlü antivirüs şirketi Kaspersky hakkında büyük bir iddia atıldı. Şirketin kurucusunun eski bir Sovyet askeri olduğu paylaşıldıktan sonra Amerikan istihbarat teşkilatı FBI, Kaspersky’nin Rus istihbaratına çalışan bir şirket olduğunu söyledi.

Amerika’da başkanlık seçimlerinde Trump’ın gelmesinden sonra, çoğu kişi seçimlerde hile yapıldığını ve özellikle Rus hackerların sistemleri hackleyerek değiştirdiği iddia edildi. Son olarak FBI, hükümete bağlı tüm kamu kurumlarından Kaspersky antivirüs programının kaldırılmasını istedi. Hatta özel firmalarla da görüşmelere başlayan FBI, tüm Amerika’dan bu programı kaldırmayı hedefliyor!

FBI bu iddiayı da Ukrayna’da elektrik sisteminin çökmesinden sonra Rus istihbaratının işi olduğunu düşünerek yaptığı araştırmada Kaspersky ile korunan sistemlerin rahat bir şekilde geçilebildiği hatta önünün açıldığı görülmüş. Bu sebeple antivirüs programının aslında bir ajan olduğu düşünülerek gerekli yaptırımlar yapılması için çalışmalara başlamış.

One thought on ““Antivirüs Şirketi Kaspersky Rus Ajanı”

  • Avatar
    27 Temmuz 2020 tarihinde, saat 08:57
    Permalink

    Yandex ise Karspesky’den daha beter. Yandex venürünlerimi kesinlikle ve bilgisayar ne de cep telefonunda kullanmıyorum. .ünkü Yandex bir hiç size sırmadan kendini bir şekide bilgisayarlara kuruyordu ve sitamamen silmek çok zordu. Ayrıca Yandex Türkiye de Turkcell ile çalışıyor ve Yanii isimli yazılımı geliştirmiş. Herkese tavsşyem şu ki; asla Yandex ve Yandex üretimi başka yazılımları kullanmayın.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

“Antivirüs Şirketi Kaspersky Rus Ajanı”

1