Ay’a Ticari Seyahat İzni Alan İlk Özel Şirket Gitmeye Hazırlanıyor

1980li yıllarda, bir filmde büyük bir telsiz telefon görmüştük. Filmde o telefon zenginliğin sembolü olarak kullanılıyordu. Şimdi ise telsizleri geçtik, akıllı telefonları herkes bir şekilde alıp ulaşabiliyor. Şimdi sıra Ay’a gitmek için yapılan çalışmalarda, belki 20-30 yıl sonra Ay’da tatile gidenleri göreceğiz.

Florida Today’in haberine göre, merkezi Cape Canaveral’da bulunan teknoloji şirketi Moon Express’in kurucu ortağı Bob Richards yaptığı açıklamada şirketin, Ay’a küçük uzay aracı gönderecek yeterli kaynağı sağladığını belirtti. Moon Express geçtiğimiz yıl, Ay’a ticari seyahat izni alan ilk özel şirket olduğunu belirterek şirketin, Dünya’nın uydusuna uzay aracı göndererek düşük maliyetli Ay keşifleri dönemini başlatmak istediklerini belirtmek isteriz.

moon-express-aya-yolculuk

Önerilen Yazı » Neden Hızlı Yolcu Uçakları Üretilemiyor?

Özel yatırımcılardan ve girişim fonlarından 45 milyon doların üzerinde para topladığını açıklayan şirket, uzaya göndereceği MX-1E adlı çamaşır makinesi büyüklüğündeki aracı test etmek için Cape Canaveral Hava Gücü İstasyonundaki Delta II fırlatma tesisini restore etmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ay’a Ticari Seyahat İzni Alan İlk Özel Şirket Gitmeye Hazırlanıyor

0