Beyaz Eşyalar Konuşarak Kumanda Edilecek

Beyaz Eşyalar Konuşarak Kumanda Edilecek

Beyaz eşyalar, özellikle yeni evlenecek çiftler için hem parasal hem de vereceği verim için hep önemli olmuştur. Eğer aldığımız beyaz eşyalar iyi çıkarsa, uzun yıllar beraber yaşadığımız da bir gerçek. Teknolojinin gelişimi beyaz eşyaları da olumlu etkileyecek gibi görünüyor. Artık uzaktan sesle komut verebileceğimiz sistemler yapılmaya başlandı.

Beyaz Eşya Yan Sanayicileri Derneği (BEYSAD) Başkanı Şeref Burak Özaydemir’de beyaz eşya alanında teknoloji dönüşümleri yapıldığını belirtti. Artık beyaz eşyalar daha akıllı ve birbirine bağlantılı çalışacak. Yüksek üretim hacmi ve ihracat oranı ile sektör ciddi bir rekabet içinde ilerliyor. Böyle olduğu içinde firmalar yeni teknolojiyi ve Sanayi 4.0 kavramına yönelik sistemler kuruyor. Sanayi 4.0 nedir diye düşündüyseniz; kısaca evinizdeki eşyaların birbiriyle iletişim halinde olmasıdır.

İlginizi ÇekebilirGirişimcilik Haberleri

Akıllı ve birbiriyle bağlantılı ürünleri fuarlarda ve firma gezilerinde net bir şekilde görebiliyoruz. Hiçbir düğmeye basmadan, konuşarak fırını veya bulaşık makinesini uzaktan kontrol edebildik. Sabah uyanacağımız saatte çay suyumuz bile hazır olduğunu gördük. Ülkemizde bu alanda geç kalmaması için mühendislik alanında atılımlar yapması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beyaz Eşyalar Konuşarak Kumanda Edilecek

0