Çinliler 1 Ton Yük Taşıyan İnsansız Hava Aracı Yapacak

 

Eskiden kopya ürünlerle adından bahsettiren şuan çoğu elektronik pazarını kapsayan Çinliler, Çin’in online ticaret devlerinden birisi, farklı bir çalışma için çalıştıklarını paylaştı. Buna göre Çinliler 1 ton ve üzerindeki yükleri taşıyabilecek insansız hava araçları yapmayı planlıyor.

Çinli ticaret şirketi JD, Çin’de binlerce deposu bulunan ve yaklaşık 70 bin çalışanıyla ticaret devlerinden birisi arasında yer alıyor. Arabaları, buzdolaplarını bile dronelardan teslim edeceğiz diyerek uzun mesafelerde gemi ve uçaklara alternatif olarak insansız hava araçların geliştirmeye başladıklarını söyledi. Böylelikle lojistik maliyetlerin çok azalacağını öne sürüyor.

Önerilen Yazı » Çinlilerden KUKA Robot Koluyla 6 Eksenli 3D Yazıcı

20. Yüzyıl Batı’nın, 21. Yüzyıl Doğu’nun!

Belirli şehirlere depolar açarak ve bu depolara bir miktar her maldan koyduklarını belirten firma, buradaki malzemelerin korunması, bozulmaması ve olumsuz koşullarda etkilenmemesi için çok masraf harcadıklarını tonlarca yük taşıyacak dronelarla bunlarından ortadan kalkacağını açıkladı. Çinli firma ayrıca yapacakları dronelarla, sadece malzemelerini taşımayacaklarını buradan elde edecekleri bilgilerle insanların insansız hava araçları ile yolculuk yapabilecekleri projeler hazırlayacaklarını belirtti.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çinliler 1 Ton Yük Taşıyan İnsansız Hava Aracı Yapacak

0