Çinlilerden Elon Musk’a Hızlı Yolculuk Darbesi!

Çinlilerden Elon Musk’a Hızlı Yolculuk Darbesi!

Çoğu büyük sermayederin parasını Amerika’dan Çin’e kaydırdığı, ucuz iş gücü ile rekabet etmenin güçleştiği bir ortamda yaşamaya başlıyoruz. Elon Musk’ın büyük pil fabrikasının benzerinden daha büyüğünü inşa etmeye başlayan Çinliler, şimdi de hızlı taşıma sistemi Hyperloop benzeri bir sistemi üreteceklerini açıkladı.

Amerika’da testleri yapılan Hyperloop için Elon Musk geleceğin taşıma sistemi diyordu. Çin Uzay Araştırma Endüstrisi Birliği yaptığı açıklama da, yüksek hızda uçan tren adıyla basınçlı tüpler içinde hareket edecek bir tren geliştirmeye başladıklarını ve bunun Hyperloop’dan daha hızlı olacağını söyledi.

Yüksek hızda uçan trenin hızının 4000 km gibi bir rakama ulaşacağı, şehirler arasında ulaşımın dakikalar mertebesin düşeceği belirtildi. Çinlilerin bu sistemi geliştirmeye başlayacak olması, planladığı ve milyarlarca dolar harcayacağı yeni ticaret yoluyla çoğu yere ulaşmanın bir alt yapısı olacağı da belirtiliyor. Tabi bu kadar hızlı bir sistemin büyük sorunlar doğuracağı belirtilse de her şeyin bir yerden başladığı da unutulmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çinlilerden Elon Musk’a Hızlı Yolculuk Darbesi!

0