Deri Altına Çip Yerleştirerek Ödeme Yapma

Deri Altına Çip!

İnsanların robotlaşacağı yönünde çok fazla komplo teorisi ve kitaplar yazıldı. Onlardan birisi de deri altına yerleştirilecek çiplerle insanları izleyen ve kontrol edecekleri yönündeydi. Robot kelimesinin geldiği Çek Cumhuriyeti şimdiki adıyla Çekya’da bu gerçekleşiyor gibi. Ödeme yapmayı mümkün kılan çipin boyutunun 12×12 milimetre olduğunu belirten Çek Radyosu, cihazın sol elin arka tarafına, başparmak ve işaret parmağı arasına yerleştirildiğini kaydetti.

Sputnik’te yer alan habere göre çiplerin steril olacağını ve kişilerin yerleştirme işlemini tek başlarına yapabileceklerini aktaran Paralelni Polis sivil toplum örgütü temsilcisi Jan Hubik, “Satın alırsanız steril ambalaj içinde ulaştırılacak, çip şırınganın içinde olacak. Yapmanız gereken tek şey, elinizi dezenfekte etmek, ambalajı steril bir ortamda açmak ve çipi enjeksiyon gibi derinin altına yerleştirmek” dedi.

Robotlaşan İnsanlar Geliyor Mu? 

Belki bu yazıyı okurken, hadi be canım sende diye düşünebilirsiniz. Lakin deri altına çip yerleştirmek isteyen kişi sayısının günden güne arttığını Jan Hubik belirtiyor ve “Bu türden ilk etkinliği geçtiğimiz ocak ayı sonlarında yaptık. İkincisini de eylülde düzenledik. Bu sefer ilgi duyan kişi sayısı 2 kat fazlaydı” bu sözleri dile getiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Deri Altına Çip Yerleştirerek Ödeme Yapma

0