Dünya’nın En Zengin İnsanı Dev Robotlara Yatırım Yapıyor!

 

Bu yazıyı hazırlarken Forbes’ta yer alan Dünya’nın en zengin insanları listesine bir göz atalım dedik. Dünya’nın en zengini 193 milyar dolardan daha fazla servete sahip kişi Jeff Bezos yazıyordu. Jeff Bezos, Amazon’un sahibi olarak çok farklı alanlarda büyüyor. Hakkında çıkan bu haberde, Asya’da dev robot üreticilerine yatırım yaptığı ortaya çıktı.

Bilim kurgu filmlerinde hep görürüz. Eskiden fillerin kullanıldığı gibi dev askeri robotlar, savaşlarda kullanılır. Hali hazırda Güney Kore’de yer alan bazı firmalar insanlı ve insansız dev robotlar üretiyor. Onlara göre bu robotlar, doğal felaketlerde, kimyasal çalışmalarda kullanılacak. Alt tarafta gördüğünüz Method isimli dev robot için, Jeff Bezos 10 milyon dolar yatırım yaptı.

Bu robot Hankook Mirae Teknoloji şirketi tarafından üretiliyor. İçine oturabilen bir insan tarafından yönetiliyor. 4 metre uzunluğa sahip olan robotun ağırlığı ise 1.6 ton civarında. En önemli özelliklerinden birisi de bu robot, kollarını ve parmaklarını sanki bir insan gibi doğal ve yüksek hassasiyette kullanabiliyor. Şimdilik bu robot için, kazı yapmak, kimyasal araştırmalarda kullanılmak, zorlu işlerde kullanmak amacıyla üretildiği söyleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya’nın En Zengin İnsanı Dev Robotlara Yatırım Yapıyor!

0