Dünya’nın En Zengini El Değiştiriyor: “Adım Adım, Vahşice”

Başlığa attığımız “Adım adım, Vahşice” (Step by Step Ferociously) sloganı biraz ürkütücü gelmiş olabilir. Lakin o slogan yakında Dünya’nın en zengin insanı olacak bir kişinin teknoloji şirketine ait. Dünya’nın en zengin insanı olan Bill Gates’e yaklaşan ve yakında geçmesi beklenen e-ticaret devi Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un inanılmaz bir büyümesi.

Jeff Bezos, çeşitli alanlarda satın almalarla büyüme gösteriyor. Son olarak Whole Foods adında bir şirketi satın alarak servetine 1.8 milyar dolar daha koymuş oldu. Böylelikle serveti 84.6 milyar dolara geldi ve Bill Gates ile arasında 5 milyar dolar kaldı. 61 yaşında olan Bill Gates, kendi şirketi olan Microsoft’taki CEO görevini bırakarak servetini dağıtmak için bir kuruluş kurmuştu. Giving Pledge isimli kuruluşta, 150 milyarder üye olarak servetlerini dağıtmak istiyor. Lakin Jeff Bezos, bunu istemiyor.

 

İlginç olan ise, e-ticaret işinden yemek işine, yapay zeka şirketlerinden uzay çalışmaları yapan şirketlere kadar çoğu şirketin sahibi olan Jeff Bezos, her gün daha fazla büyümek istiyor. Bunun için çalışmalarını son sürat yapan Bezos’un uzay çalışması yapan şirketi Blue Origin’in ise sloganı biraz korkutucu: ”Adım adım, Vahşice”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya’nın En Zengini El Değiştiriyor: “Adım Adım, Vahşice”

0