Elon Musk, Sürücüsüz Ulaşımın Sağlanacağı 3. Havalimanı İçin Teklif Sundu!

Elektrikli araba ve uzay şirketlerine sahip Elon Musk, geçen haftalarda Türkiye’yi ziyaret etmişti. Yaptığı paylaşımlar ve yazdığı yazılar ilgiyle karşılanmıştı. Yaptığı her hareketi önceden planlayan bir kişi olarak bilinen Elon Musk, Türkiye’ye tekliflerle geldi. İlk başta Türkiye’ye gelip yerli araç konusunda  konuştuğu söylenmişti. Ardından bir çok konu hakkında görüşmelerin sürdüğü, yeni tekliflerin geldiği belirtildi.

İlk görüşme Türkiye tarafından uzaya gönderilmesi istenilen Türksat uydusunun, Elon Musk’ın şirketi SpaceX tarafından gönderilmesiydi. Şimdi ki teklif ise 3. Havalimanı için oldu. TESLA iş geliştirme yönetiminden Diarmuid O’Connel’in belirttiği teklife göre yeni havalimanın enerji ihtiyacını TESLA’ya ait olan Powerwall elektrik depolama sistemleri ile karşılanabileceği yönünde oldu. 

*Resim temsilidir.

3.Havalimanının önemli bir geçiş noktası olacağı ve diğer havalimanlarından farklı olacağı açıkça biliniyor. Yüzde 75’inin tamamlandığı havalimanının içinde yer alan ticari işletmeler, “yeşil kuruluş sertifikasına” sahip bir şekilde bulunuyor. Yani çevreci bir havalimanı olarak da görülüyor. Enerjisini çeşitli yenilenebilir enerji yöntemleriyle elde edecek olan havalimanı ayrıca havalimanı içindeki ulaşımın sürücüsüz araçlarla sağlanacak olmasıyla da bir ilk olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elon Musk, Sürücüsüz Ulaşımın Sağlanacağı 3. Havalimanı İçin Teklif Sundu!

0