Dijital Pazarlama Seçeneği: E-Mail Marketing

Ekonomik Dijital Pazarlama Seçeneği: E-Mail Marketing

Toplu mail; firma ve markaların reklam, hatırlatma, tanıtım ve kutlama gibi belli başlı konularda hedef kitleye toplu mail gönderimi sağlamasına denir.

Günümüzde firmaların daha çok ürün ve hizmet tanıtımında kullandığı bu yöntem oldukça popülerdir.

E-mail Marketing ile Başarınızı İkiye Katlayın!

İnternet kullanımının artmasıyla birlikte kişilerin iletişim için daha çok mailleri tercih ettiği görülmektedir. Bu sebeple kullanıcılara direkt olarak ulaşabilmenin en kolay yolu “e-mail marketing”dir. Mailde yer alacak bağlantılar, ilgili markanın site trafiğini artırmanın yanı sıra kullanıcıların ürün ve hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinmesine de olanak sağlamış oluyor. Yapılan araştırmalara göre mail adresi bulunan kişilerin %40’ı maillerini düzenli olarak kontrol etmekte ve maille etkileşim kurmaktadır. Bu maillerin de kişilerin alışveriş tercihlerini yönlendirme konusundaki etkisi oldukça açıktır.

Toplu mail, daha önce alışveriş yapmış müşterilerle ya da potansiyel kişilerle iletişimde kalmaya yardımcı olarak markanın unutulmamasını ve marka bilinirliğinin artmasını sağlar. Kullanıcılar daha önce alışveriş yapmış olabilir ya da ürünü sepete ekleyip satın almamış olabilirler. Toplu mailler müşterileri satın almaya teşvik edecek kişiselleştirilmiş içerikler sunmaya yardımcı olur. Diğer dijital pazarlama yöntemlerine göre düşük maliyetli olması, e-posta pazarlama seçeneğini tercih edilebilir kılan en önemli özelliğidir. Kolaylıkla analiz edilebiliyor olması da tercih edilme sebeplerinin başında yer alır. Gönderilen mailler anlık olarak iletilir ve maili kimlerin açıp açmadığı, kimlerin içerikteki linkleri kullanarak siteyi ziyaret ettiği ve indirim kuponunu kullandığı gibi bilgilere ulaşmak mümkündür. Bu gibi bilgiler e-mail marketing sayesinde kolayca takip edilebilir. E-mail pazarlamanın bir diğer önemli avantajı da müşterilerle birebir iletişim kurma imkanı sunmasıdır. Gönderilen maillerin kişiselleştirilebiliyor olması da büyük avantajdır. Böylelikle hedef kitleye kendisini daha özel hissettirmek mümkün olabilmektedir.

E-mail Pazarlama Servisi: SendPulse

E-posta pazarlama servis sağlayıcısı olan SendPulse, yapay zeka destekli bir platformdur. Pek çok marka ve firmanın tanınırlığının artırılmasına katkı sağlayan bu platform Türkiye’de de faaliyete geçmiştir. Merkezi New York’ta bulunan markanın, ABD, Rusya, Ukrayna ve Brezilya’da da ofisleri bulunmaktadır. Geniş bir müşteri kitlesine hitap eden SendPulse, hedef kitlenin ilgisini çekecek ve onları satın almaya yönlendirecek etkin içeriklerin hazırlanmasına olanak tanır. E-mail pazarlamacılarının yapacakları çalışmalarda geri dönüşüm oranını artırarak, düşük bütçeyle yüksek bir performans göstermenin haklı gururunu yaşatır.

Toplu mail gönderimi, günümüzde en çok tercih edilen dijital pazarlama seçeneklerinden biridir. Düşük maliyetli oluşu, yapılacak çalışmanın önceden test edilebilme imkanının olması, geri dönüşüm oranının ölçülebiliyor olması ve hedef kitleyle sürekli olarak iletişim imkanı sağlaması yönüyle oldukça başarılıdır. Gönderilecek olan maillerin hedef kitleye hitap ediyor olmasının önemi büyüktür. Mümkün oldukça kişiselleştirilmiş mailler hazırlanmalı ve ürün ve hizmetlerin kullanıcıların daha önce satın aldıkları ürünlere benzer seçenekler olmasına dikkat edilmelidir. SendPulse, daha geniş bir kitle tarafından tanınmak isteyen kişilere başarılarını ikiye katlama imkanı sunuyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital Pazarlama Seçeneği: E-Mail Marketing

0