Eşine Yardım Etmek İçin Başladı Şimdi Amerika’ya Conta Gönderiyor

 

Hatay’da yaşayan Çelik çifti, omuz omuza verip çalışıyorlar. İlknur Çelik, eşinin torna atölyesinde küçük işlerde kocasına yardım ederek başladığı işte, işin inceliklerini öğrendi. Otomobillerin şase bölümünde kullanılan contaları yapan İlknur Çelik, bu contaları artık Amerika ve Japonya’ya gönderiyor.

İlk başta eşi bu erkek işi diyerek izin vermedi. Ama yılmayan İlknur Çelik, her gün işi öğrenmeye çalıştı. Sonra eşi ikna olunca yardım etti ve beraber conta üretimine başladılar. Conta yapımının her aşamasını öğrendikten sonra işlerini de büyüttü. Ürettikleri contaları aracı kurumlar ile başta Amerika, Kanada ve Japonya olmak üzere Dünya’nın dört bir tarafına gönderiyorlar.

Okuyabilirsiniz: Genç Girişimci Pelet Yakıt Üretim Sistemi

Eşi Kenan Çelik ise ilk başta izin vermediğini sonra, beraber omuz omuza vererek çalıştıklarını eşinin bir işçi gibi ter dökerek öğrendiğini söyledi. İlknur Hanım, eşine uğur getirmiş olmalı ki işleri büyümüş. Şuan atölyelerinde Dünya’ya güçleri yettiği kadar conta ihraç ediyorlar. Ülkemiz insanlarının yaptıkları başarılarla mutlu oluyoruz, yolları açık olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eşine Yardım Etmek İçin Başladı Şimdi Amerika’ya Conta Gönderiyor

0