Faraday Future FF91 Elektrikli Otomobil

Faraday Future FF91 Elektrikli Otomobil

Elektrikli araç üreticisi Tesla’nın rakibi olarak ortaya çıkan Faraday Future, canlı yayında otoparkta, sürücüsüz olarak boş yer bulup, park eden FF91 model aracını tanıttı. CES 2017 kapsamında tanıtılan FF91, fütürüstik tasarımı ve güçlü motoruyla dikkatleri çekiyor.

Faraday Future’ın FF91 modeli, tam şarj olduktan sonra yaklaşık 608 km yol kat edebiliyor ayrıca 1,050 beygirlik bir motora sahip olan araç bu özellikleriyle menzili ve hızıyla ön plana çıkıyor. 0’dan 100 km hıza 2.39 saniyede çıkabiliyor. Bu ise Tesla araçlarından daha hızlı olduğunu gösteriyor.

faraday-future-ff91-arabasi

Aracın her tarafı otonom sensörlerle donatılmış bir vaziyette. Ön ve arka kısımlarında 10 adet kamera, 13 adet radar ve 12 adet ultrasonik sensör bulunuyor. Ayrıca teknolojiyi arabanını içinde de kullanan Faraday Future, araçlarında akıllı telefonlarla bağlantılı olduğunu belirtiyor.

İlk etapta 300 adet “Alliance Edition” FF91 modeli üreteceklerini belirten Faraday Future, 2018 yılı itibariyle ilk araçlarını teslim edecek. Henüz FF91 modelinin fiyatı hakkında bir bilgi bulunmasa da araca sahip olmak isteyenler 5000 dolarlık depozito karşılığında başvuruda bulunabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Faraday Future FF91 Elektrikli Otomobil

0