Göktürkler Takımı Amerika’da Robotik Yarışmasına Katılacak

Göktürkler Takımı Amerika’da Robotik Yarışmasına Katılacak

Kasım 2016’da Türkiye’de düzenlenen “FIRST Robotics Competition”da “en yaratıcı takım” ödülünün sahibi olan Atalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin GÖKTÜRKLER takımı, Amerika’da düzenlenecek robotik yarışmasına katılmaya hak kazandı.

GÖKTÜRKLER takımının mentör öğretmeni Okan Özkan, “FIRST Robotics Competition”ın FIRST Vakfı tarafından her sene lise öğrencileri için düzenlenen uluslararası bir robotik yarışması olduğunu söyledi.

gokturkler

Türkiye’de geçen yıl ikincisi düzenlenen yarışmaya katılmak için GÖKTÜRKLER takımını kurduklarını ve bir ay içerisinde bir simidi yerden alarak asacak bir robot yaptıklarını söyleyen Özkan, 10 ilden 43 takımın mücadele ettiği yarışmada “en yaratıcı takım” ödülünü alarak, ABD’de 6-9 Nisan’da düzenlenecek robotik yarışmasına katılmaya hak kazandıklarını kaydetti.

Özkan, GÖKTÜRKLER’in adını uluslararası alanda da duyurmayı istediklerini vurgulayarak, hedeflerinin teknik malzeme ve maddi sıkıntılar yaşamadan hayallerindeki robotu yaparak Türkiye’yi ABD’de en iyi şekilde temsil etmek olduğunu sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göktürkler Takımı Amerika’da Robotik Yarışmasına Katılacak

0