Hızlı Yolculuk İmkanı Tanıyan Hyperloop Testi Geçti

Hızlı Yolculuk İmkanı Tanıyan Hyperloop Testi Geçti

Amerika’da beklenen bir çalışma başarıyla gerçekleşti. Saatte 1200 km hızla yolculuk yapma fikri olan ve Elon Musk tarafından hayata geçirilmesi için çalışılan Hyperloop ilk testi başarıyla geçti. Tarihi bir başarı olarak kayde geçen bu test belki de ileride uzun yolculukları uzun olmaktan çıkaracak.

Yer altında bir tünelde boş bir şekilde taşıma birimlerinin test edildiği çalışmayla, bir sorun çıkmadan testin başarıyla geçtiğini belirten Hyperloop One kurucu ortağı İranlı Shervin Pishevar, ayrıca tam ölçekli Hyperloop sisteminin bu başarısıyla yer altında bir tüpte gökyüzünde uçuyor gibi hızla gideceğiz dedi.

200 mühendis bu testle motor, süspansiyon, magnetik levisyon (havada tutma), vakum sistemleri ve elektronik fren sistemlerini test etmiş oldu. Sistem başarıyla gerçekleştiğinde vakum içinde bir tüpte manyetik levisyon ve elektromanyetik iticilerle 1200 km hızla hareket edeceğiz. 8.5 metre uzunluğunda olması beklenen ve yukarıda bir prototibini gördüğünüz araç, alüminyum ve karbon fiberle yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı Yolculuk İmkanı Tanıyan Hyperloop Testi Geçti

0