Katlayıp Cebe Sığan Bilgisayar: Vensmile K8

Vensmile K8

Faresini ve klavyesini beraberinde bulunduran, dizüstünden farklı olarak işiniz bittiğinde kıvırıp katlayıp cebinize koyabileceğiniz bir bilgisayar ilginizi çekerse sizi Vensmile K8 ile tanıştıralım. Suya dayanıklı katlanabilir klavyenin yanına iliştirilen, küçük bir defter büyüklüğündeki bilgisayar kasası ile birlikte sunulan bilgisayarda kasanın yüzeyi fare işaretçisi için dokunmatik kontrol paneli olarak kullanılabiliyor.

Bilgisayar Windows 10 işletim sistemiyle geliyor ve tüm Windows uygulamalarını çalıştırabiliyor. Fazlaca yüksek bir performans vaat etmese de, suya ve toza karşı normal bir dizüstü bilgisayardan daha dayanıklı. Katladığınız zaman neredeyse bir cüzdan kadar az yer kaplaması da bir diğer çekici yönü. Dizüstü bilgisayardan tek eksiği üzerinde herhangi bir ekran olmaması. Kullanmak için bir monitör veya televizyon bulup bağlamak zorundasınız. 

vensmile-k8

Önerilen Yazı » Omega 2: 15 Liraya Bilgisayar

Vensmile bilgisayarına yakından baktığımızda yukarıdaki resimde görüldüğü gibi katlanabilir şekilde olmakla beraber 4 çekirdekli ve 1.8GHz hızında çalışan Intel Atom X5 Z8300 yonga setine sahip olduğunu görüyoruz. Bunun yanında RAM değeri 4GB olarak belirtilmiş. Tabi 64 GB kadar çıkartılabileceğini de eklemişler. Bluetooth 4.0, WiFi, USB 3.0 ve 2.0, HDMI ve VGA bağlantıları da bulunuyor. Diğer güzel özelliği ise sadece 277 gram ağırlığa sahip olması. Deneyiminiz varsa, bize alt taraftaki yorum kısmında ulaşarak değerli bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Katlayıp Cebe Sığan Bilgisayar: Vensmile K8

0