Kendi Bahçelerine Çimli Çit Tasarladılar Şimdi 20 Ülkeye İhraç Ediyorlar

Çimli Çit Tasarladılar Şimdi 20 Ülkeye İhraç Ediyorlar

Merzifon’da yaşayan ve Apaydın Metal fabrikasında çalışan iki arkadaş olan Ramazan Kutluca ve Hikmet Karagöz bahçeleri için çimli bir çit tasarladılar. Ardından ürettikleri bu çiti, çalıştıkları şirkette seri üretime geçirdiler ve 20’ye yakın ülkeye ihraç etmeye başladılar.

İki arkadaş, ilk başta bahçelerinden dışarıya görüntüyü kesmek için bir şeyler tasarlamayı düşünerek başladıklarını ifade etti. Sonra metal çit üzerine zikzak çizerek örmeye başlamışlar. Sonra metal çitin üzerine plastik çim görünümü verecek şekilde örmeye devam ederek, patronlarında destek alarak seri üretime geçmişler. Şimdi Almanya, Avusturya, Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere 20’ye yakın ülkeye çimli çit ihraç ediyorlar.

Apaydın Şirketler Grubu Genel Müdür Vekili ve işçilerini destekleyen kişi olan Hakan Orhan ise çok fazla rağbet gördüklerini ve 2018 yılında bir dünya markası haline getirmeye çalışacaklarını belirtti. Ayrıca işçilerine teşekkür edip, her zaman emeklerine fikirlerine destek vereceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kendi Bahçelerine Çimli Çit Tasarladılar Şimdi 20 Ülkeye İhraç Ediyorlar

0