Mavi Renkli Köpek! Hava Kirliliği Artık Gözle Görünür Sonuçlara Yol Açıyor

Hava Kirliliği Artık Gözle Görünür Sonuçlara Yol Açıyor!

Hava kirliği günümüzde hızla artıyor. Bu artış için alınan önlemler ve teknolojik çalışmalar yetersiz kalınca ortaya büyük sağlık problemleri çıkıyor. Hatta gözle görülecek şekilde düşündürücü şeyler bile gerçekleşiyor. Hindistan’da hava kirliği ve artan nüfus yüzünden kirliliğin çok fazla olduğu raporlanıyordu. Mumbai kentinde beyaz kürke sahip olan köpekler, mavi renge dönünce uzmanlar köpekler üzerinde bir inceleme başlattı.

Toksin kirliliğinin sebep olabileceği belirtildi. Çünkü Hindistan’ın Mumbai kentinde 1000’den fazla fabrika olduğu ve havasının kirli olduğu açıklandı. Nehire inip su içen köpeklerin tüylerinin değiştiğinin farkedilmesiyle nehirde de bir inceleme yapıldı. Nehrin güvenli sınırın 10 kattan fazla aşıldığı ve zehirli sınıfına girdiği açıklandı.  

Hindistanlı yerel halk bu rapordan sonra tepkiler vermeye başladı. Hindistan devleti zehirli atık bırakmanın yasaklandığını ve denetleyeceğini açıkladı. Lakin nehrin toksin miktarının azalması için yılların geçeceğini belirtti. İnsanlarda ne gibi bir değişiklik oldu veya olacak bunu zamanla göreceğiz. Köpeklerin bu renk değişimi bizi düşündürmeli ve buna karşı önlemler almayı sürdürmeliyiz.

Önerilen Yazı: Şarj Aleti Prizdeyken Elektrik Tüketir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mavi Renkli Köpek! Hava Kirliliği Artık Gözle Görünür Sonuçlara Yol Açıyor

0