Microsoft’un Kurucusu Bill Gates’den Uyarı: 1 Yılda 30 Milyon İnsan Ölebilir!

Bu yazıyı yazmamız üzerinden yaklaşık bir yıl geçti. Lakin Bill Gates, bu durumu yeniden hatırlattı! Microsoft’un kurucusu ve Dünyanın en zengin insanı ünvanına sahip Bill Gates Almanya’nın Münih şehrinde düzenlenen “Münih Güvenlik Konferansı”nda bir konuşma yaptı. Çoğu kişinin ilgilenmediği ama çok önemli bir tehdidi söyledi.

Bill Gates, Biyoterörizm tehlikesini açıkladı. Silahla değil, farklı şekilde teröristlerin ürettiği bir mikropla bir senede 30 milyon kişinin hayatını kaybedebileceği uyarısını yaparak önümüzdeki 10-15 yıl içinde böyle tehditlere maruz kalabileceğimizi söyledi.

“Bir sonraki salgın, genetik mühendislik kullanılarak bilgisayarda üretilmiş bir virüs yüzünden olabilir. Bu virüs çiçek hastalığının sentetik bir versiyonu ya da ölümcül ve süper bulaşıcı bir çeşit grip olabilir” diyen Bill Gates “Böylesi bir terör hamlesi bir yıldan kısa bir süre içinde 30 milyon kişinin ölümüne neden olabilir” ifadelerini kullandı.

Bill Gates, ‘biyoterörizm tehlikesini, nükleer savaş ve küresel ısınma kadar tehlikeli gördüğünü’ kaydetti. Gates, ülkelere bu gibi saldırılara karşı hazırlanma ve cephanelerini genişletme tavsiyesinde bulunurken, bireylere de “Orduların savaşa hazırlandığı gibi biyoterörizm içeren salgınlara hazırlanın” uyarısını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Microsoft’un Kurucusu Bill Gates’den Uyarı: 1 Yılda 30 Milyon İnsan Ölebilir!

0