NASA’nın İmkansız Dediği Yakıtsız Uzay Roketi Sürücüsünü Çinliler Ürettiğini Açıkladı!

Çinliler Korona virüsünden sonra güvenimizi sarstı! Bu sebeple verdikleri haberleri sorgular olduk eğer bu haber doğruysa hayatta imkansız diye bir şey olmadığını, çoğu imkansız gibi görünen çalışmaların gelecekte yapıldığını görebiliyoruz. Büyüklerimize dokunmatik bir telefon ile Dünya’nın bir ucuna bağlanacağımızı söyleseydik. Çoğumuz büyüklerimizden “bunun olacağını hiç düşünemedim” diye bir cevap alırdık. Çin Merkez Televizyonu, NASA’nın imkansız dediği bir kavramı yani yakıtsız uzay roketi sürücüsünü kendilerinin ürettiğini iddia etti.

EM Drive Nedir? Nasıl Çalışır?

Yakıtsız uzay roketi sürücüsü bilimsel alanda kullanılan ifadesiyle EM Drive için destekleyenler kadar bir hayal olduğunu söyleyenlerde çok fazladır. EM Drive, teorik olarak yazılan ama uygulamaya geçmeyen bir kavram olarak karşımıza geliyordu. Bu kavrama göre elektrik motoru olan uzay roketinde, EM drive sürücüsü roketin koni şeklinde egzoz borusundan elektromanyetik dalgalar oluşmasını sağlıyor. Bu oluşan dalgalar ise egzoz borusunun iç çeperlerine çarpıyor ve titreşimler oluşturuyor. Böylelikle yakıt kullanmadan titreşimin yarattığı rezonansla uzay aracı uzayda ileri doğru hareket ediyor.

Böyle bir şeyin olmadığını iddia edenler ise enerjinin yoktan var edilemeyeceğini, termodinamik yasasını ve Newton’un yasasını geçersiz kıldığını iddia ediyorlar. Şu düşünülmelidir ki eski yasaların günümüzde bir emir gibi kullanılması da belki de önümüzü tıkayan sorunların başında gelebilir. Her kesim kendine göre haklı tarafları olsa da, Çinliler İngiliz bilim adamı Roger Shawyer tarafından 16 yıl önce hipotez haline getirilen bu sürücüyü ürettiğini ve yakında buna uygun uzay çalışmalarının başlayacağını açıkladı. Ayrıca yakıt kullanmadan çalışan plazma jet motoru ile ilgili yazımızı da Buraya Tıklayarak okuyabilirsiniz. Bakalım gelecek bize neler gösterecek.

Kaynak: CCTV, Çin Merkez Televizyon Yayını

One thought on “NASA’nın İmkansız Dediği Yakıtsız Uzay Roketi Sürücüsünü Çinliler Ürettiğini Açıkladı!

  • Avatar
    9 Kasım 2017 tarihinde, saat 17:33
    Permalink

    Adata kafamın icindekilerini calmıslar maknatesten yapmıslar.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

NASA’nın İmkansız Dediği Yakıtsız Uzay Roketi Sürücüsünü Çinliler Ürettiğini Açıkladı!

1