Neatro Robot: Akıllı Vakumlu Robot

Günümüzde yaygınlaşan IoT (internet of things) projelerine en güzel örneklerden biri olan Neatro yeni güncellemesi ile tekrardan ilgimizi çekmeyi başardı.Evinin temiz kalmasını isteyen kişiler için çok kullanışlı olan Neatro evinizi istediğiniz saatlerde otonom olarak temizliyor. Bunun için telefon uygulamasından hangi saatlerde temizlik yapmasını seçmeniz yeterli.

Tüm zemin tiplerinde kullanılabilir olan Neatro, zemin tamamen temiz olana kadar temizlemeye devam eder. Şarjı biterde yarım kalır diye korkmanıza gerek yok çünkü kendi kendini şarj etme özelliğine de sahip. Amazon Alexa ve Google Asistan ile Neatro’yu sesinizle de kontrol edebilirsiniz. Neatro LazerSmart teknolojisini kullanarak tüm evinizini tarar, haritalandırır ve robotonuzun takip etmesi için bir plan oluşturur. 

İlginizi Çekebilir → Deprem Hareketlerini Önceden Haber Veren Mobil Uygulama

Robotun rastgele hareket etmesi yerine düzenli bir şekilde hareket etmesini sağlar. Lazerler ile Neatro karanlikta bile temizleme işlemini yapar. Sonbahar 2018 de BotvacD7 için gelecek olan güncellenmesi ile evinizde bölge temizliği yaptırabileceksiniz. En çok sorunlu olduğunu düşündüğünüz yeri daha sık temizletebilirsiniz. Yemek masası için bir alan oluşturarak yemeklerden sonra temizlik yaptırabileceksiniz.

 

Samed Gençkaya

2017 Marmara Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisi mezunuyum. Otomasyon alanında çalışmayı sevdiğim için Mekatrotek Otomasyonda çalışmaktayım. Aynı zamanda Girişim Hareketi Beyoğlu Direketörlüğünü yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Neatro Robot: Akıllı Vakumlu Robot

0