Putin, “Yapay Zekaya Hakim Olan Dünya’nın Lideri Olacak!”

Yapay zeka hakkında yazılan yararlı veya tehlikeli haberlerini okudukça kafamız her geçen gün karışıyor. Üstelik roman yazan, duvar arkasını gören, tehlikeyi sezip önlem alan yapay zeka sistemlerini gördükçe ufak şaşkınlıklarımız da olmuyor değil! Yapay zeka konusunda teknoloji liderlerinin açıklamalarına Rusya Başkanı Putin’de katıldı.

Devletlerin artık iyice önem verdiğini yapılan hareketlerle görebiliyoruz. Vladimir Putin, yaptığı açıklamada yapay zekanın çok fazla alanda kullanılacağını, Rusya’nın buna hazırlandığını belirtti. Ayrıca yapay zekaya hakim olmayan devletlerin Dünya’ya liderlik edemeyeceklerini söyledi. Yapay zekanın tek bir devletin elinde bulunması hepimiz için büyük bir tehlike olacağını, bunun için ortak çalışmamız gerektiğini söyledi.

Savaşların asker sayılarından ziyade, yapay zekalı teknolojik aletlerin kimin elinde güçlüyse onun galip geleceğini belirtirken, insansız sistemlerle entegreli yapay zekalı askeri aletlerin önemli bir hale geleceğini ön gördü. Savaşların masraflı uçaklar yerine insansız hava araçlarıyla yapılacağı, ileri de çatışma olmadan ülkelerin düşebileceğini belirtti.

2 thoughts on “Putin, “Yapay Zekaya Hakim Olan Dünya’nın Lideri Olacak!”

 • Avatar
  6 Eylül 2017 tarihinde, saat 00:12
  Permalink

  İpone yapay zekayı yaptı ve geliştiriyor bile Geçen gün Siri ile konuşurken ne sorduğumu hatırlamıyorum fakat Siri bana hayallerimi sordu şaşırdım ???

  Yanıtla
  • TeknolojiProjeleri.com
   6 Eylül 2017 tarihinde, saat 00:56
   Permalink

   Çok farklı alanlarda hızlı bir şekilde gelişiyor Serkan Bey.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Putin, “Yapay Zekaya Hakim Olan Dünya’nın Lideri Olacak!”

2