Sanal Tavuk Oyunu ile Milyonlarca Lira Vurgun Yaptılar

Sanal Tavuk Satarak Milyonlarca Lira Vurgun Yaptılar

Sevgili takipçilerimiz, öncelikle bir konuya değinmek istiyoruz. Hayatta tanımadığınız birisi size bana 10 lira ver ben sana 1 ay sonra 100 lira vereceğim diyemez. Diyorsa ondan şüphelenin. Bu oyunlara lütfen gelmeyin. İşte kulağımıza küpe olacak bir haber geldi. Dolandırıcılar ne yazık ki insanlarımızı sanal tavuk satarak kandırdılar ve milyonlarca lira dolandırdılar.

Sanal tavuk satıyoruz buradan para kazanacaksınız diyerek internet sitesi kurdular. Sahte banka teminatları, sicil kayıtları kullanarak binlerce kişiyi dolandırdıkları belirtildi. Tek seferde 30-40 bin tl kaybeden bile olduğu söylenmektedir. 25 TL’den 1000 TL’ye kadar tavuk satan ve bu tavuklardan para kazanıldığını vaad eden bizimkümes.com isimli bir sitenin dolandırıcı sitesi olduğu ortaya çıktı.

30 bin TL’sini bir seferde kaybederek mağdur olan Gani Y. “Oyuna internetten denk geldim. Daha sonra verdikleri iletişim numarasından aradım. Antalya’dayız isterseniz ziyarete gelebilirsiniz dediler. 10 Nisan’da gittim. Beni lüks bir arabayla aldılar. Ofise götürdüler. Bankadan teminat mektupları, sicil kayıt belgesi ve şirket anlaşmasını gösterdiler. Kılık- kıyafet, konuşma olarak çok düzgünlerdi, bende inandım. 30 bin lira yatırdım. O günden sonra kimseye ulaşamadık.” diyerek bu olayı açıkladı. Ajanslardan da edilinen bilgiye göre siteyi bakıma alıyoruz diye kapatıldığı, kuran kişilerinde kaybolduğu bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sanal Tavuk Oyunu ile Milyonlarca Lira Vurgun Yaptılar

0