Yatırım Yaptı, 18 Yaşında Milyoner Oldu!

Ünlü finans kuruluşu CNBC’de paylaşılan habere göre Amerika’da yaşayan Erik Finman isimli bir genç, 10-12 yaşlarındayken okulundan hiç memnun değildi. Yaptığı yaramazlıklardan dolayı sürekli şikayet edilen bir çocuk olan Erik, öğretmenlerin okulu bırakması gerektiğini söylemesiyle ailesi dayanamadı ve onunla bir antlaşma yaptı. Şimdinin genç milyoneri ailesine 18 yaşına kadar okumak istemediğini ve bu zamana kadar da çok para kazanacağını iddia etti. 

Aslında her şey öğretmenlerin olumsuz tutumlarından ve eğitim sisteminin sıkıcılığından kaynaklandı. Öğretmenleri ona okulu bırakmasını ve bir yerlerde çırak olmasını söylemiş. Anne ve babası zamanında burslu olarak Stanford Üniversitesi’nde okudukları için çocuklarının eğitimini bırakmasını ilk başta istemedi. 12 yaşındayken ailesi ona bir miktar para verdi ve o aldığı parayala Bitcoin’e yatırım yaptı. 2011 yılındaki 1 bitcoini 12 dolardan satın alan genç, (2021 yılı itibariyle 1 bitcoin 57000 dolar civarındadır.) aldığı bitcoinleri 2 yıl sonra 100 bin dolardan fazla paraya sattı.

Önerilen Yazı » Uzay Madeni Teknolojisi: Trilyoner Olmak!

Sattığı parayı, kendisi gibi eğitim sisteminden memnun olmayanlar için kurduğu Botangle adındaki şirketine yatırdı. Etrafındaki insanlarında aynı şekilde eğitim sistemini sevmediğini görünce kurduğu şirketini Silikon Vadisi’ne taşıdı. Orada yine bitcoin satın almaya başlayan genç Erik, bitcoinin piyasa değeri son zamanlarda yükselmesiyle toplamda serveti 1 milyon doların üstüne ulaştı. Diğer kardeşleri MIT ve Carnegie Melon gibi önemli üniversitelerde eğitim alırken kendisinin bir lise diploması olmadığını söylüyor. Hatta 18 yaşında olmasına rağmen NASA’nın yeni roket fırlatma projesi ELANA programında danışman olarak da çalıştığını da ekliyor.

One thought on “Yatırım Yaptı, 18 Yaşında Milyoner Oldu!

  • 7 Haziran 2019 tarihinde, saat 16:30
    Permalink

    Mutlak olan tek şeyin güç olduğunu öğrenmiş oldum.
    Çocuk da akıllı, o da ayrı konu. Öğretmenlerinden daha akıllı.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yatırım Yaptı, 18 Yaşında Milyoner Oldu!

1