Stajyer Öğrencilere Şirketler Para Ödeyecek

Stajyer Öğrencilere Şirketler Para Ödeyecek

Daha önce yazdığımız staj yerleri yazısından sonra, çok sayıda öğrenci arkadaşımız staj hazırlıklarına başladı. Aynı zamanda işverenlerde bu hazırlıklara başlıyor. Çünkü bu yıl staj yapan öğrencilere ayda asgari ücretin %30’u kadar bir ödeme yapılacağı belirtiliyor. Staj yapacak takipçilerimiz, eğer yaptığınız yer alt tarafta yazılan kıstaslara uyuyorsa bu durumu aklınızdan çıkarmayın. 

Eskiden staj yapan öğrencilere verilecek ücretler, personel sayısına göre değişiyordu ama yapılan düzenleme ile 2017 yılında personel sayısına göre ücretlendirme kalkarak, şirketlerdeki personel sayısına bakılmadan eşitlenecek. Bu şu anlama gelmektedir. Tüm stajyerlere asgari ücretin yüzde 30’u olan bir meblağ maaş ödenmesi zorunlu olacak.

İşletmeler bunun üzerinde bir ücreti de isterlerse verebilecek. Eğer işletmede 20’den az personel çalışıyorsa bu ücretin bir kısmını devlet vermiş olacak. İşletmeler, öğrencilerin ücretlerini her ayın 10’uncu gününe kadar öğrencilerin banka hesabına yatıracak. Devlet katkısı ise her ayın 25’ine kadar ilgili işletmenin okul müdürlüklerine bildirdiği hesaba aktarılacak. Stajlarınız da başarılar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stajyer Öğrencilere Şirketler Para Ödeyecek

0