Trabzon’a İnovasyon ve Biyoteknoloji Merkezi Kuruluyor

Trabzon’da Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat Hacısalihoğlu, diğer bürokratik yerler ve Üniversiteler ile beraber İnovasyon ve Biyoteknoloji Merkezi kurulması kararını aldıklarını belirtti. Türkiye’de ilaç endüstrisine büyük katkı yapacak çalışmaların yapılacağı belirtildi.

7.8 milyon lira ile ihale edilen merkez, 11 bin 30 metrekare açık alan üzerinde olacak. 7 bin 379 metrekare kapalı alana sahip olacak. Şuan için inşaatın yüzde 40’ı tamamlandı. İçinde eğitim ve kuluçka merkezleri, Ar-Ge laboratuvarları, katmanlı ve üç boyutlu tarama teknolojileri, toz metodolojisi ve biyoteknoloji laboratuvarları olacak.

Merkezin, Trabzon’a ve Türkiye’ye katkısı ise en çok ilaç sektöründe olması bekleniyor. Özellikle Türkiye’nin yerli ilaç adımları için Trabzon bir üs olabilir. İçinde barındırdığı kuluçka merkezi ile yeni fikirlerin ve sürdürülebilir projelerin önü açılarak. Proje sahiplerini eğitim ve maddi olarak destekleme imkanları sunulabilecek. Güzel fikirlerin çıkacağı ve topluma yararlı çalışmaların yapılacağı merkez olarak güzel haberlerini almayı umut ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trabzon’a İnovasyon ve Biyoteknoloji Merkezi Kuruluyor

0