Türk Şirketinin Yaptığı Sistemle Dünya’da Şüpheliler 1 Saat İçinde Bulunacak

İstanbul merkezli bir firma olan Ekin Teknoloji, ülkemizde yazılım alanında en çok ihracat yapan firmaların başında geliyor. Yeni bir sistemi daha tanıttılar. Türk mühendislerin geliştirdiği ve polis, jandarma ve itfaiye araçlarına tepe lambası şeklinde takılabilen mobil takip sistemi Patrol ile devreye gezen araçlarla şüpheli insan ve araçların yerleri çok kısa sürede tespit edilebilecek. Üstelik bu geliştirilen teknolojiyi birçok Avrupa ülkesi kullanmak istiyor.

Mobil tanıma sisteminin en büyük özelliği ise içinde barındırdığı yüksek çözünürlük ve doğruluk oranına sahip olması olarak karşımıza çıkıyor. Yüz, plaka ve hız tespiti gibi amaçları gerçekleştiren bu sistem akıllı devriye sistemi üretmiş oldu. Bu sistemle güvenlik güçleri hareketli yada park halindeki araçların ve şüpheli insanların tespitini yapabilecek.

Tüm araçlardan alınan canlı veriler, tek bir merkezden izelenebilmesi sağlanmış. Aranan şahsı cinsiyeti, saç ve göz rengi, yaş aralığı gibi kriterlere göre kaydeden sistem, istenilen bir şahısın tanımlayacak kelimelerle aratıldığında hemen en son hangi araçta, nerede ve ne zaman görüntülendiği güvenlik güçlerinin karşısına geliyor. Tek tek aramayla 100 günde bulunabilecek bir şüpheli ise sadece 1 saat içinde bulunabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türk Şirketinin Yaptığı Sistemle Dünya’da Şüpheliler 1 Saat İçinde Bulunacak

0