WeWalk Akıllı Baston Global Mobile Awards 2017’de Finale Yükseldi

WeWalk Akıllı Baston Global Mobile Awards 2017’de Finale Yükseldi

Görme engelliler için geliştirilen yerli akıllı baston WeWalk ile yarışmaya katılan Vestel, Dünya GSM Birliğinin, Global Mobile Awards 2017’de yarışmasında “En İyi Giyilebilir Mobil Teknoloji” kategorisinde finale yükseldi.

İspanya’nın Barselona kentinde 27 Şubat-2 Mart’ta GSMA Mobil Dünya Kongresi kapsamında 22. kez sahiplerini bulacak yarışmada 8 kategoride toplam 40 farklı ödül verilecek. WeWALK, geçen aylarda da Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) İnovasyon Zirvesinde Yılın Sosyal İnovasyonu seçilmişti.

Vestel, WeWALK için YGA girişimcilerine tüm bilgi birikimini ve Vestel City’nin kapılarını açarak tasarım ve üretim temelleri Vestel City’de atılan ürünün endüstriyel tasarım, yazılım, donanım tasarımı ve prototip çalışmaları yine Vestel’de YGA’nın gönüllü mühendisleriyle birlikte yapıldı. Turkcel’lin mobil uygulama desteği ile sonlandırılan WeWALK’un engelli erişiminde çığır açması bekleniyor.

WeWALK, teknoloji desteğiyle görme engellilerin hareket özgürlüğünü artırmak ve hayatını kolaylaştırmak amacıyla geliştirildi. Engel algılama, telefonla entegrasyon ve açık platform olmak üzere üç özellik sunan WeWALK, kullanıcısının göğüs ve baş hizasında önüne çıkabilecek tabela, direk, ağaç dalı gibi engelleri algılayarak uyarıda bulunuyor. Bluetooth ile cep telefonuna bağlanan WeWALK, görme engelli kullanıcıya cep telefonuna hiç dokunmadan bastonu üzerinden navigasyon, ulaşım gibi çeşitli hizmetler alabilmesini sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WeWalk Akıllı Baston Global Mobile Awards 2017’de Finale Yükseldi

0