Yaraların İyileşmesini Takip Eden Akıllı Bandajlar Geliştirildi

Yaraların İyileşmesini Takip Eden Akıllı Bandajlar Geliştirildi

İngiltere’de bulunan Swansea Üniversitesinde çalışmalar yapan araştırmacılar, yerleştirilen yaranın iyileşmesini takip eden ve doktorlara hangi tedaviye ihtiyaç olduğu konusunda bilgi aktaran akıllı bandajların 1 yıl içinde hazır olacağını belirtti.

Çalışmayı yürüten araştırmacılardan birisi olan ve aynı zamanda üniversitenin bir birimi olan Yaşam Bilimi Enstitüsü Başkanı Prof. Marc Clement geliştirdikleri akıllı bandajların, yaraların durumunu kullandıkları nanoteknoloji sayesinde belirleyebildiklerini belirtti.

Bandajların elde ettikleri bilgileri akıllı telefonlar ile doktorlara aktaracağını anlatan Clement, doktorların bu sayede yaranın iyileşme sürecini takip ederek tedavi yöntemlerini ona göre belirleyeceğini söyledi. Bandajlar sayesinde doktorların tedaviyi hastanın yaşam tarzı, reaksiyon hızı gibi faktörlere göre uyarlayabileceğini dile getirdi.

Sayın okuyucumuz, yazımızı sürekli geliştirmekteyiz. Yazımız ile ilgili görüşlerin ve eklemek istediklerin olursa bize yorum atabilirsin. Ayrıca hoşuna gidebilecek diğer bilgi yazılarımızı da sitemizde bulabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaraların İyileşmesini Takip Eden Akıllı Bandajlar Geliştirildi

0