Yaşlı Bile Olsanız Yüzde Yüz Görüş Sağlayacak Biyonik Lens!

Başlık size çok iddialı gelebilir. Lakin Ocumetics Technology firmasının üzerinde çalıştığı biyonik lensler yaşlı dahi olsanız yüzde yüz görmeyi sağlayacaklarını belirtiyor. Hatta normal gören bir kişiden tam 3 kat daha iyi görebileceğiz diyor. Bu alanda çalışmalar yapan ve aynı zaman da şirketin kurucusu British Columbia Üniversitesi’nden Dr. Garth Webb, göz sağlığı ile ilgili yapılan çalışmaların çok geliştiğini ifade ediyor.

Biyonik lensi üretecek şirket tam 8 yıldır bu proje için çalıştığını ve 3 milyon doları araştırma ve geliştirme için harcadıklarını belirtiyor. Test amacıyla gönüllü olan bir hastaya acı vermeden sadece 8 dakika içinde ameliyat yapıldığını belirten doktor Webb, biyonik lens ile herhangi bir uzaklıktaki cisimleri görmek insanlık için sorun olmayacak dedi.

Önerilen Yazı » Biyonik Bacak (Uzuvlar)

Özellikle kör insanlara yönelik çalışmaların devam ettiği belirtilirken, şuan için kör hayvanlar üzerinde deneyler yapılması için düzenlemeler yapıldığını ama hala gerekli izinler çıkmadığını belirtiyor. Eğer hayvanlara zarar vermeden bu işi çözebilirsek, kör vatandaşlar için de düşünemediğimiz şeyleri yaşayabiliriz diyorlar. Kanadalı şirketin yaptığı biyonik lens çalışmalarını takip etmeye devam edeceğiz. Umarız güzel haberler alırız.

Kaynak: Ocumetics Bionic Lens could give you vision 3x better than 20/20 / CBC News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşlı Bile Olsanız Yüzde Yüz Görüş Sağlayacak Biyonik Lens!

0