Yenilenebilir Enerji Çalışmalarına Örnek Şehir Gaziantep

Yenilenebilir Enerji Kaynakları ile Elektrik Üretiyor

Yenilenebilir enerji kaynakları kullanılarak, Gaziantep Belediyesi kendi enerjisinin çoğunu ileride ise tamamen hepsini karşılaması için çalışmalar yaptığını belirtti. Güneş, rüzgar enerjilerinden sonra ilk defa bir belediye biyogaz ile enerji üretmesi planlanıyor.

Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin,  Biyogaz enerjisi, Almanya’da konutların yüzde 13’ünü karşıladığını ve bununda 2.5 tane nükleer enerji santraline eşit olduğunu Türkiye’nin de biyogaz ile enerji sağlayacağını görerek bu alanda çalıştıklarını belirtti. Türkiye’de biyogaz çalışmalarının önünün açık olduğunu da sözlerine ekledi. Gaziantep ayrıca Güneş enerjisinden de enerji üretiyor. Şuan tamamlanan 1MW’lık kısmı ile belediyenin bir kısım enerjisi sağlandığı belirtiliyor.

Temsilidir.

Antep’e kadın eli değdiği anlaşılıyor. Rüzgar enerjisi üzerine de çalışmaları sürüyor. Projeler yenilebilir enerji alanında ve Gaziantep’in kendi enerjisini üretmesi yönünde yapılıyor. Biyogaz tesisinin gelecek yıl faaliyete girmesi bekleniyor ve hayvan atıklarından enerjisini sağlayacak. Üretilen enerjinin özellikle çok fazla enerji harcayan raylı sistemlerde kullanılacağını belirtildi. Ayrıca diğer yenilenebilir enerji kaynaklarıyla belediye kendi enerjisini kendisi karşılamış olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenilenebilir Enerji Çalışmalarına Örnek Şehir Gaziantep

0