Amerika’da Düzenlenen Yarışmada Gazi Üniversitesi Öğrencileri Üçüncü Oldu

Amerika’da Düzenlenen Yarışmada Gazili Öğrenciler Üçüncü Oldu

Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Makine Mühendisliği Bölümü iklimlendirme bilimi ile ilgili yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlere katılım sağlayarak çalışmalar yapmaktadır. Bu kapsamda, ASHRAE Turkish Chapter sponsorluğunda, 2015 yılı Mayıs ayında “Gazi University Mechanical Engineering Student Branch of ASHRAE” kurulmuştur. Gazi ME Student Branch üye sayısı 2016 Temmuz ayı itibarıyle 50 öğrenciye ulaşmıştır.

Student Branch olarak 2016 yılında ASHRAE tarafından düzenlenen “ASHRAE Student Design Competition 2016” isimli yarışmaya “Applied Engineering Challenge”, “Design Calculations” ve “System Selection” kategorilerinde üç farklı ekiple katılım sağlanmıştır.

gazi-odul-ashrae

“ASHRAE Student Design Competition 2016” sonuçları Temmuz ayında ASHARAE web sayfasında açıklanmıştır. Buna göre  “Applied Engineering Challenge” kategorisinde “Gazi ME Student Design Project Team” 3. olmuştur. Yarışma ödül töreni, 28 Ocak-1 Şubat 2017 tarihleri arasında Las Vegas’da düzenlenecek olan  “the ASHRAE 2017 Winter Conference in Las Vegas, NV – Jan. 28-Feb. 1, 2017” konferansında yapılacaktır.

gazi-universitesi

ASHRAE Nedir?

ASHRAE (American Society of Heating Refrigerating and Air Conditioning Engineers) 1894 yılında kurulmuş olan; bina tesisat sistemleri, enerji verimliliği, iç hava kalitesi, sürdürülebilirlik alanlarında çalışan uluslararası bir dernektir. Dernek, teknik seminerleri ve workshopları ile bilgi ve tecrübelerin global olarak paylaşılmasını sağlar.

Dünyada kendi AR-GE programına sahip olan nadir derneklerden biri olan ASHRAE’nin 130’dan fazla ülkede 52.000’in üzerinde üyesi bulunmaktadır. Derneğin amaçları; üyelerine ihtiyaç duydukları teknik bilgiyi sunmak, sektörün gereksinim duyduğu standartları ve teknik ilkeleri oluşturmak, sektörü oluşturan profesyonellerin sürekli eğitimini ve iletişim ağını sağlamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Amerika’da Düzenlenen Yarışmada Gazi Üniversitesi Öğrencileri Üçüncü Oldu

0